"Cübbeli" hastaneye kaldırıldı

''Karagümrük çetesi'' davası kapsamında tutuklu bulunan ''Cübbeli Ahmet Hoca'' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı.

02 Ağustos 2012 Perşembe, 12:11
Abone Ol google-news

Kamuoyunda ''Karagümrük Çetesi'' olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında açılan davanın tutuklu sanıklarından ''Cübbeli Ahmet Hoca'' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, hastaneye kaldırıldı.

Ünlü'nün avukatı Fatih Oğuz yaptığı açıklamada, yaklaşık 8 aydır Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan müvekkilinin sağlık sorunları nedeniyle sabah erken saatlerde hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Oğuz, 46 yaşındaki Ünlü'nün birçok hastalığı bulunduğunu ifade ederek, müvekkilinin tutuklu bulunduğu süreç içerisinde kontrollerini tam olarak yaptıramadığını ve buna bağlı sıkıntıları olduğunu ileri sürdü.

Ünlü'nün çeşitli sıkıntı ve şikayetlerle sabah erken saatlerde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildiğini belirten Oğuz, ''Behçet hastalığından kaynaklı elindeki tendon kılıflarının bozulması nedeniyle kortizon tedavisi olmak ve ayrıca yaklaşık bir yıldır kontrol edilmeyen şeker hastalığı sebebiyle göz dipleri kontrolünün de yapılması için bugün hastaneye getirildi'' ifadelerini kullandı.