Cumhuriyet Kitap, TÜYAP Kitap Fuarı özel sayısıyla bu perşembe gazetenizle birlikte...

Kitapseverlerin on binlerce kitaba ve yüzlerce yazara ulaşacağı, TÜYAP 38’inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı için geri sayım başladı. Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen TÜYAP 38’inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda (2-10 Kasım 2019); dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak.

29 Ekim 2019 Salı, 15:32
Abone Ol google-news

2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek olan TÜYAP 38’inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki teması “1950 Kuşağı”. Onur Yazarı da 1950 Kuşağı’nın önde gelen isimlerinden Adnan Özyalçıner.

Özyalçıner ile yaşamını, yapıtlarını ve fuarın ana teması olarak belirlenen 1950 Kuşağı’nı konuştuk. Söyleşimizde 1950 Kuşağı’nın insan ve toplumun özgürleşmesinden olduğu gibi sanat-edebiyatın da özgürleşmesinden yana; her iki alandaki baskılara, yozlaşmışlıklara direnen; edebiyatta neyin nasıl anlatıldığının önemini kavramış, gerçeği, derinlemesine tüm boyutlarıyla anlatan bir kuşak olduğunun altını çizen Adnan Özyalçıner, okurları yakın tarihte sıkı bir yolculuğa davet ediyor.

2019 yılının yayıncılık dünyasını verimleri ve sorunlarıyla değerlendiren yayıncılar; ekonomik kriz, kâğıt sıkıntısı ve KDV sorunlarının sektörel etkilerine, okur profilleri ve beklentilerine, yayınevi programları, yeni yayımlayacakları kitap ve dizilere ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundular. Yazarlar ise edebiyat verimini, başlıca alan kitaplarını ve okuma edimini irdelediler.

Yazarlarımızın okurlarla yine yetkin incelemelerle buluşacağı Cumhuriyet Kitap TÜYAP 38’inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı özel sayısında onlarca kitap tanıtımının yanı sıra çeşitli inceleme ve söyleşiler yer alacak.

Cumhuriyet Kitap’ın TÜYAP 38’inci İstanbul Kitap Fuarı Özel Sayısı, 31 Ekim 2019 Perşembe günü, gazeteniz Cumhuriyet’le birlikte...

Etkinlik programının tamamı Cumhuriyet Kitap’ta.