Cüneyt Çakır'a verilen primin detayları ortaya çıktı

Spor yorumcusu ve yazar Erman Toroğlu'nun Sabah Gazetesi'nde kaleme aldığı 'Cüneyt Çakır da para istedi' başlıklı yazısında FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır ile ilgili iddiası gündemi adeta salladı.

13 Temmuz 2016 Çarşamba, 10:53
Abone Ol google-news

Spor yorumcusu ve yazar Erman Toroğlu'nun Sabah Gazetesi'nde kaleme aldığı 'Cüneyt Çakır da para istedi' başlıklı yazısında FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır ile ilgili iddiası gündemi adeta salladı.Erman Toroğlu'nun iddiası bir kenara Çakır'ın söz konusu parayı alması ile ilgili asıl gerçek ise başka...

TFF ile yaptığı sözleşmede yer alan bir madde Çakır'ın o primi otomatik olarak almaya hak kazandığını belgeliyor. İşte o iki neden:

İlgili sözleşme kapsamında TFF'nin Cüneyt Çakır'a Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası ve Konfederasyon Kupası organizasyonlarına 'ismen' çağrılması durumunda 50 bin dolar ödemeyi taahhüt ettiği ile ilgili ifadeler yer alıyor.
50 bin dolar prim verilmesinin altında yatan diğer bir sebep de Cüneyt Çakır'ın söz konusu organizasyonlarda en az 20 gün olmak üzere kendi işinden uzak kalmasını kapsıyor.
Bu primden ise Cüneyt Çakır'ın ekibinde yer alan diğer hakemler yararlanamıyor.

Toroğlu kaleme aldığı yazısında, "Ne demişler üzüm üzüme baka baka kararır. Bizim hakemler de futbolculara bakarak kararıyorlar. Çakır 'EURO 2016’da düdük çaldım bana da 50 bin dolar vermeniz gerekir' diye TFF’ye başvurmuş." ifadelerine yer vererek gündemi adeta sarsmıştı.
(Hürriyet)