Demirtaş'tan fezleke açıklaması

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Bizim açımızdan hiçbir hukuki hiçbir değeri olmayan, ve hukuki bir metin olmaktan öte siyasi bir metindir. Siyasi bir yaklaşımdır önceki fezlekeler gibi, tutuklamalar gibi tümüyle siyasidir'' dedi.

01 Haziran 2012 Cuma, 12:23
Abone Ol google-news

Kayapınar içesinde bulunan kültür merkezinde düzenlenen ''2. Ekoloji ve Yerel yönetimler Konferansı''na katılan Demirtaş, gazetecilerin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca aralarında kendisinin de bulunduğu 6'sı BDP'li 2'si bağımsız 8 milletvekili ile ilgili ''terör örgütü KCK üyesi olmak'' suçlamasıyla dokunulmazlıklarının kaldırılması için fezleke ile ilgili sorularını yanıtladı.

Demirtaş, son gönderilen fezlekelerin Başbakan'ın kendilerine yönelik son tehditlerinden bağımsız olmadığının savunan Demirtaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta grup toplantısında açıkça BDP'yi hedef gösteren bir açıklama yaptığını iddia etti.

''Dolayısıyla bu fezleke doğrudan Başbakan'ın talimatı ile hazırlanıp Ankara'ya gönderilen bir fezlekedir'' diyen Demirtaş, ''Bizim açımızdan hiçbir hukuki hiçbir değeri olmayan, ve hukuki bir metin olmaktan öte siyasi bir metindir. Siyasi bir yaklaşımdır önceki fezlekeler gibi önceki tutuklamalar gibi tümüyle siyasidir'' şeklinde konuştu.