Dizi oyuncusuna 3 yıl hapis

Üç yıl önce alkollü şekilde araç kullanırken bir trafik kazasına karışan ve bir kadının ölümüne neden olan dizi oyuncusuna 3 yıl hapis cezası verildi.

15 Şubat 2013 Cuma, 15:01
Abone Ol google-news

Amy Locane Bovanizer, üç yıl önce aracıyla Helene Seeman ve kocasının içinde bulunduğu arabaya çarpmıştı. Kazada Helena Seeman ölmüş, kocası da yaralanmıştı.

Kazadan sonra yapılan incelemelerde Bovanizer'ın kanındaki alkol oranının normalden üç kat fazla olduğu tespit edilmişti.

Oyuncu için 10 yıl hapis cezasi istenmişti. Ancak, yargıç Bovanizer'ın iki çocuğundan birinin tıbbi ve mental olarak yardıma muhtaç olması nedeniyle cezayı indirmeye karar verdi.

Bovanizer dün karar duruşması için mahkemeye çıktı.

Duruşmada kaza kurbanı Seeman'ın ailesi de hazır bulundu. Ford Seeman kazada kaybettiği annesi hakkında konuşurken gözyaşlarını tutamadı.

Kazaya kurban giden Helene Seeman'ın kocası Fred Seeman yaptığı konuşmada "Tanrım, onu çok seviyordu" dedi. Seeman, duruşma sırasında Bovanizer'a sert şekilde bağırdı.

Yerine oturduktan sonra da masaya kapanarak gözyaşlarına boğludu.

Seeman'ın annesi de mahkeme heyetine kızının fotoğrafını gösterdi.

Amy Locane-Bovenizer, 10 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalmıştı. Oyuncu, 3 yıl cezayı duyunca gözyaşlarına hakim olamadı.

Seeman'ın ailesi ise verilen cezayı az buldu: "En az 10 yıl cezaevinde yatması gerekliydi" diye konuştu. Amy Locane-Bovenizer, kurbanın ailesinden özür diledi.