Doğu Perinçek'ten tartışma yaratan sözler: "Taliban'ı eşek gibi tanıyacaklar"

Taliban ile ilgili tartışma yaratan sözler sarf eden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Taliban'ı eşek gibi tanıyacaklar" ifadelerini kullandı.

25 Ağustos 2021 Çarşamba, 13:44
Doğu Perinçek'ten tartışma yaratan sözler:
Abone Ol google-news

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da yayınlanan "Çıkış Yolu" adlı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


Perinçek açıklamasında, Kabil'i ele geçirmesiyle Afganistan'ı hakimiyet altına alan Taliban ile ilgili tartışma yaratan sözler sarf etti. Perinçek, özellikle ABD tarafından Taliban yönetiminin "Eşek gibi tanınacağını" söyledi. Perinçek, Taliban'ın ardından çok sayıda Afgan ülkesinden göç ederken Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin "Taliban yönetimini tanıyoruz" bildirisine ise destek verdi.

"TÜRKİYE DE TANIMALI"

Perinçek ayrıca, Türkiye'nin de Taliban'ı resmi olarak tanıması gerektiğini söyledi ve "Anti emperyalist, halkçı ve Atatürk devrimciliğine yakışır bir bildiri. Mor kadın örgütleri Afganistan'ın kurtuluş savaşına çamur atan bildiriler yayınladılar. Sen kimsin? İstediğin kadar tanıma. Senin efendin olan ABD, Almanya ve Fransa, Afganistan'ı eşek gibi tanıyacak." ifadelerini kullandı.