Ekrem İmamoğlu kimdir?

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Ekrem İmamoğlu, kısa sürede çok sayıda kişi tarafından merak edilir oldu. Peki Ekrem İmamoğlu kimdir? İşte İmamoğlu'nun kısa özgeçmişi...

18 Aralık 2018 Salı, 11:00
Abone Ol google-news

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı oldu. İYİ Parti ile CHP'nin işbirliği yapmasının ardından ismi bugün İBB adayı olarak açıklanan Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Peki Ekrem İmamoğlu kimdir?

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

İşte Ekrem İmamoğlu'nun özgeçmişi:

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon'da doğdu. Trabzon Lisesi'nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü'nde yöneticilik yaptı. 2009'da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü'nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991'den bu yana Beylikdüzü'nde yaşıyor.