El şakası tartışması ölümle bitti

Adana'da 7 Eylül'de kahvede okey oynarken el şakası yüzünden tartıştığı arkadaşı 43 yaşındaki Ergün Bağ tarafından bıçaklanan 34 yaşındaki Mehmet Mutlugil, tedavi gördüğü hastanede öldü.

11 Eylül 2014 Perşembe, 14:00
Abone Ol google-news

 Olay, Ziyapaşa Bulvarı üzerindeki Tapanyiğit İşhanı'ndaki kahvehanede meydana geldi. Mehmet Mutlugil arkadaşlarıyla okey oynarken, yanına gelen Ergün Bağ iddiaya göre el şakası yaptı. Bu davranıştan hoşlanmadığını söyleyip tepki gösteren Mehmet Mutlugil, oyunu bırakıp kahveden çıktı. Arkasından giden Ergün Bağ, "Bana posta koyamazsın" diyerek tartışmaya başladı. Bir anda kavgaya dönüşen olayda Ergün Bağ, üzerinde taşıdığı bıçağı çıkartıp Mehmet Mutlugil'i karnından ve koltuk altından yaraladı.

Ağır yaralanan Mehmet Mutlugil, yapılan ameliyatın ardından tedavi altına alındı. Olaydan sonra polis tarafından yakalanan Ergün Bağ, çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yaralı Mehmet Mutlugil, olaydan 2 gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yaralamanın cinayete dönüşmesi üzerine Ergün Bağ, yeniden gözaltına alındı.

 

'ANNEME KÜFRETTİ, BIÇAK ÇEKTİ'

Polisteki sorgusunda susma hakkını kullanan Ergün Bağ, savcılıktaki ifadesinde "Şahsı tanıyorum fakat çok fazla yakın arkadaşım değil. Pasajda yanından geçerken beni kastederek, 'Paranız olunca yürümeniz dahi değişiyor' diyerek anneme küfretti. Böylece sinirlenerek tartışmaya başladık. Bana bıçak çekti, ben de kendimi korumak amaçlı bıçak çıkartıp, savurdum. Onun karnına geldi. Öldürmek amaçlı değil kendimi korumak için yaptım. Çok pişmanım, bir anlık öfkeyle oldu" dediği öğrenildi. Ergün Bağ, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Mehmet Mutlugil'in cenazesi ise otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi.