Elektrik ihalelerinde adres yine değişmedi: Her taşın altından Limak çıkıyor!

Dev kamu ihalelerinin değişmez isimlerinden olan Limak Holding, bakanlıklara bağlı kuruluşlardan milyonlarca liralık yeni elektrik ihaleleri aldı.

21 Ocak 2021 Perşembe, 14:43
Elektrik ihalelerinde adres yine değişmedi: Her taşın altından Limak çıkıyor!
Abone Ol google-news

AKP’ye yakınlığıyla bilinen ve ihalelerin ‘gözdesi’ olan Limak Holding’e bağlı Limak Enerji Uludağ Elektrik, kamu kurumlarının milyonlarca liralık elektrik enerjisi ihalelerini almaya devam ediyor. Limak, 20 gün içinde Ankara Adalet Bakanlığı Yüksek Seçim Kurulu Seçim Kurulu Başkanlığı ve Kocaeli Göl. Bk. Onr. İs. K. Lığı Milli Savunma Bakanlığı Msb Bağlıları’ndan 12 milyon TL’ye yakın elektrik enerjisi ihalesi aldı.

10 MİLYON TL’LİK İHALE LİMAK’A

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Kocaeli Göl. Bk. Onr. İs. K. Lığı Milli Savunma Bakanlığı Msb Bağlıları 26 Kasım 2020 tarihinde Elektrik Enerjisi Mal Alımı ihalesi düzenledi. 7 Ocak 2021 tarihinde sonuçlanan ihaleye 4 şirket teklif verirken ihaleyi kazanan ise 10 milyon 243 bin TL’ye Limak Holding’e bağlı Limak Enerji Uludağ Elektrik şirketi oldu

Ankara Adalet Bakanlığı Yüksek Seçim Kurulu Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 10 Aralık 2020 tarihinde düzenlediği Elektrik Enerjisi Mal Alımı ihalesi de Limak Holding’e bağlı Limak Enerji Uludağ Elektrik şirketinin oldu. Bu ihalenin bedeli ise 1 milyon 665 bin TL.

LİMAK HOLDİNG’İ NEREDEN TANIYORUZ?

Limak Holding’e bağlı Limak Enerji Uludağ Elektrik Şirketi de kamu kurumlarının milyonlarca liralık elektrik enerjisi ihalesini alması ile tanınıyor. Şirketin daha önce aldığı bazı ihaleler şöyle:

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı: 1 milyon 547 bin TL

Hacettepe Üniversitesi: 23 milyon 74 bin TL

Orman Genel Müdürlüğü: 1 milyon 413 bin TL

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi: 2 milyon 872 bin TL

Sahil Güvenlik Komutanlığı: 13 milyon 356 bin TL

Bursa Yenişehir Havaalanı Müdürlüğü: 1 milyon 544 bin TL

Öte yandan geçtiğimiz günlerde CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in yazılı soru önergesine yanıt veren Gençlik ve Spor Bakanlığı da 64 gençlik ve spor il müdürlüğünün elektrik enerjisi ihalesini Limak Holding’e bağlı Limak Enerji Uludağ Elektrik Şirketi’nin aldığını açıklamıştı.