'En kötü şekilde cezalandırılsın'

Olimpiyat tarihine geçen Güney Afrikalı Oscar Pistorius, kız arkadaşını öldürme şüphesiyle dün hakim önüne çıktı. 'Kasıtlı adam öldürme' suçuyla yargılanan Pistorius’un eski sevgilileri yaşanan olayı sosyal medyada değerlendirdi.

16 Şubat 2013 Cumartesi, 11:11
Abone Ol google-news

Güney Afrikalı Oscar Pistorius, 14 Şubat'ta kız arkadaşı Reeva Steenkamp'a 4 el ateş ederek ölümüne neden oldu. Dün hakim önüne çıkan Pistorius’un ‘kasıtlı adam öldürme’ suçuyla yargılanacağı açıklandı.

Banyo kapısından 4 kurşun

Dün görülen davanın ardından Pistorius’un eski kız arkadaşları ve aileleri sosyal medyada yaşananları değerlendirdi. Pistorius hakkında görüşlerini yazan eski kız arkadaşları atletin karakterine değindi.

Pistorius’un eski kız arkadaşı Samantha Taylor’ın annesi Facebook hesabından “Kızım güvende ve o adamın pençelerinden uzakta olduğu için mutluyum” yazdı. Pistorius’la bir yıl beraber olan 26 yaşındaki Samantha Taylor bir gazeteye ünlü atletin karanlık tarafından bahsetmişti. Taylor, gazeteye verdiği röportajda “Oscar insanların düşündüğü gibi biri değil” açıklamasını yaptı.

'Beni hiç korkutmadı'

Pistorius’un bir başka kız ardaşı ise atleti savundu. Jena Edkins, Twitter hesabından “Oscar’a ailemin sevgi ve desteğini yolluyorum. Bir sonuca varmadan önce Oscar’ın konuşmasına izin verin. Oscar’la beş yıl birlikte oldum bana bir kez bile elini kaldırmadı ve korkutmadı” yazdı.

Pistorius’un ateş ederek öldürdüğü kız arkadaşı Reeva Steenkamp’ın eski sevgilisi, internette acısını ve kızgınlığı dile getirdi. 32 yaşında DJ’lik yapan Alan Taylor, “Bütün kalbimle diliyorum ki adalet ona en uzun, en sert, soğuk ve dünyanın en kötü hapisanesinde cezasını verir. Çok özel birinin bu kadar genç yaşta öldürülmesi beni çok üzüyor” yazdı.

'Sevgililer günü konuşması yapacaktı'

Daily Mail’in haberine göre, Steenkamp’ın öldürüldüğü 14 Şubat’ta bir okulda yapacağı konuşmada daha önce istismara uğradığı bir ilişkisinden bahsedeceği ortaya çıktı.

Hazırladığı konuşma metninde bu ilişkinin ardından cesaretlenerek Johanesburg’a taşındığını anlatan Steenkamp, konuşmasına “Umarım hepiniz muhteşem bir Sevgililer Günü geçirirsiniz. Eve gidin ve ailenize, kardeşinize, komşularınıza ne kadar minnettar olduğunuzu söyleyin” sözleriyle son veriyor.

 

Pistorius'un amcası: Yeğenim, şaşkınlık ve üzüntü içinde

Güney Afrika'da 14 Şubat'ta kız arkadaşının ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı nedeniyle gözaltına alınan ve cinayetle suçlanan Olimpiyat atleti Oscar Pistorius'un ''şaşkınlık ve üzüntü içinde olduğu'' bildirildi.

Pistorius'un amcası Arnold Pistorius, yazılı açıklamasında, öncelikle Reeva'nın ölümü nedeniyle tüm ailenin yıkıldığını ve şoke olduğunu belirtti. Ailenin Reeva'yı tanıdığını ve ona değer verdiğini belirten amca, Pistorius Oscar'ın, sevgilisi Reeva Steenkamp ile ''gelecek planları yaptığını'' vurguladı. Arnold Pistorius, ''Tahmin edebileceğiniz gibi Oscar şaşkınlık ve üzüntü içinde'' ifadesini kullandı.

Oscar Pistorius dün mahkemeye çıkarılmıştı. Savcılar, ünlü atleti önceden tasarlanmış cinayet ile suçlarken, Pistorius göz yaşlarına hakim olamamıştı. Hakim duruşmayı 19 Şubat'a ertelemişti.

 

İlgili haberler için tıklayınız

ÜNLÜ ATLET SEVGİLİSİNİ ÖLDÜRDÜ

ÜNLÜ ATLET MAHKEMEDE GÖZYAŞLARINI TUTAMADI