Engin Yörükoğlu toprağa verildi

Bodrum'da geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden ünlü Moğollar Grubu'nun davulcusu Engin Yörükoğlu'nun cenazesi düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

26 Nisan 2010 Pazartesi, 15:17
Abone Ol google-news

Engin Yörükoğlu'nun cenazesi yakınları ve sevenleri tarafından Bodrum Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Bodrum Belediye Meydanı'ndaki Adliye Camisi'ne getirildi.

Burada düzenlenen cenaze törenine, Moğollar Grubu'nun üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, sanatçılar Cahit Berkay, Fatih Erkoç, Edip Akbayram, Bülent Ortaçgil, Nejat Yavaşoğulları, Suavi, Tolga Çandar, Erkan Güleryüz, Hayko Cepkin ve yakınları ile sevenleri katıldı.

Törende, Yörükoğlunun yakınlarına üzerinde sanatçının isminin ve fotoğrafının bulunduğu tişörtler dağıtıldı. Yörükoğlu'nun sanat yaşamını anlatan fotoğrafları da törene katılanlara dağıltıldı.

Törene İstanbul'dan katılan Barış Manço Derneği Üyeleri ise yanlarında taşıdıkları Barış Manço kuklasıyla dikkat çektiler. Belediye Başkanı Kocadon, törene katılanlara başsağlığı diledi.

Sanatçı Cahit Berkay törende gazetecilere yaptığı açıklamada, Yörükoğlu'nun 45 yıldır arkadaşı olduğunu anlatarak, ''Kendisi çok zor günler yaşıyordu. Bu anlamda kurtuldu mu diye teselli bulmaya çalışıyorum ama olmuyor. Benim 45 senelik arkadaşım. 45 sene beraber çaldık. Çok üzgünüm'' dedi.

Edip Akbayram ise Yörükoğlu'nun herkesin çok sevdiği bir müzisyen olduğuna işaret ederek, ''Bunun yanında çok iyi bir insandı. Türkiye'de grup müziğinin başlangıcına ön ayak olması, genç sanatçılara örnek olması açısından çok önemli birisiydi. Ülkemiz sanatçılarının başı sağ olsun çok güzel bir insanı kaybettik. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz toprağı bol olsun'' diye konuştu.

İkindi namazının ardından kılınan namazın ardından Yörükoğlu'nun cenazesi Kızılağaç köyünde toprağa verildi. Mezarlıktaki törene Kızılağaç köylüleri de katıldı.

Kızılağaç köyünde yaşayan ve bir süredir akciğer kanseri hastalığı nedeniyle tedavi gören 65 yaşındaki Yörükoğlu 23 Nisanda hayatını kaybetmişti.