Erdoğan Burger geri dönüyor: Bakın rakiplerinden farkı ne

Almanya'nın Köln kentindeki bir burger restoranının yöneticisi, tehditler nedeniyle kapadığı dükkânını yeniden açacağını ve 'Erdoğan-burger' adlı hamburgerleri yeniden satmaya başlayacağını duyurdu. Restoranın yöneticisi Joerg Tiemann, protestosunun daha çok, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcimiz Erdem Gül'le dayanışmak amacını taşıdığını söyledi.

11 Mayıs 2016 Çarşamba, 17:12
Abone Ol google-news

Almanya'nın Köln kentindeki bir burger restoranının yöneticisi, tehditler nedeniyle kapadığı dükkânını yeniden açacağını ve 'Erdoğan-burger' adlı hamburgerleri yeniden satmaya başlayacağını duyurdu.

BBC'ye konuşan, Urban Burgery adlı restoranının yöneticisi Joerg Tiemann, söz konusu burgerlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hiciv amacıyla keçi peyniri kullandığını söyledi.Tiemann dükkanı açıp burgerleri de yeniden satışa çıkarması nedeniyle dükkâna güvenlik kameraları yerleştirdiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yazdığı şiirde kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Alman komedyen Jan Böhmermann hakında suç duyurusunda bulunmuş, daha sonra komedyen hakkında ülkesinde soruşturma açılmıştı. Tiemann, BBC'ye, Urban Burgery'nin çarşamba günü tekrar açılacağını söyledi.

'ÜLKÜCÜLERİ YOLLARIZ' TEHDİTLERİ

Urban Burgery'nin menüsündeki en popüler ürünün 'Erdoğan-burger' olduğu belirtiliyor. Tiemann bu ürünü, 'içinde ince bir keçi peyniri olan, etli veya vejetaryen, klasik bir hamburger' olarak tanımlıyor.

Tiemann, "İnsanlar istediği müddetçe ya da Erdoğan politikasını sonlandırana kadar satmaya devam edeceğiz" dedi.

ERDOĞAN-BÖHMERMANN SORUSUNA DÜNDAR VE GÜL YANITI

Böhmermann davasıyla ilgili sorulan soru üzerine Tiemann, protestosunun daha çok, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcimiz Erdem Gül'le dayanışmak amacını taşıdığını söyledi.

Tiemann, Urban Burgery'ye yönelik tehditlerin daha çok Facebook yorumları üzerinden yapıldığını ve 'insanların, ülkücüleri restoranına yollama tehdidinde bulunduğunu' söyledi.Tiemann, Alman ulusal güvenlik yetkililerinin Salı günü restoranı ziyaret ettiğini, dükkâna 24 saat çalışan sekiz kameranın yerleştirildiğini belirtti.

Üç Türk çalışanının tehditler nedeniyle işi bıraktığını söyleyen Tiemann, bununla birlikte arkadaşlarının personel ihtiyacı konusunda kendisine yardım ettiklerini söyledi.