Erdoğan: 'Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li belediyelerin ülkede yayılan koronavirüsün ardından başlattığı yardım kampayasıyla ilgili 'Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur' yorumunu yaptı. İBB'den bugün yapılan açıklamada 3 günde yaklaşık 6.5 milyon lira bağış toplandığı belirtilmişti.

01 Nisan 2020 Çarşamba, 15:15
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin il başkanlarıyla video konferans yöntemiyle görüştü. Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları şöyle;

-Devletin izni olmadan yardım kampanyası yapılmamalı... 

-Bütün kampanyalar sadece Cumhurbaşkanlığı makamının açıkladığı birimler tarafından yürütülmektedir. Burada birçok belediyelerimiz, valiliklerimizin izni olmaksızın bu tür kampanyalar açacak olursa bu devlet içinde devlet olma mantığıdır. Yasalar buna müsaade etmiyor

-Bir çok spekülasyon yapılıyor. Devletin affedersiniz dilencilik yaptığı gibi çirkin yaklaşımlar. Devletimizin ülke genelinde yapmış olduğu yatırımlar bunlar rakamlarla ifade edilmez.

-Muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması gerek. Tüm şehir hastanelerine karşı çıkanlar bugün 'neden sayısı az' diye konuşuyor.

-Her vatandaşımız gönüllü karantina uygularsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Gerekirse daha sıkı tedbirler de alırız.