Erdoğan karşılamasında dikkat çeken kare

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Ordu ziyareti sırasında gazetecilerin gözleri bir süre önce il emniyet müdürü ile protokolde kavga eden Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın üzerindeydi.

25 Mart 2018 Pazar, 15:03
Abone Ol google-news

<video:787843>


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halkla hitap etmek ve AKP Ordu İl Kongresi’ne katılmak üzere dün Ordu’ya gitti.

Protokolde Emniyet Müdürü'yle yumruklaşan AKP'li Belediye Başkanı'na AKP İl Başkanı sahip çıktı

Ordu Belediye Başkanı'nın istifa edeceği iddiası hakkında AKP'den açıklama

 Samsun’da gerçekleştirdiği programın ardından havayoluyla Ordu’ya geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu-Giresun Havalimanında Vali Seddar Yavuz ve il protokolü tarafından karşılandı. Karşılama esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vali Yavuz arasındaki samimi diyalog ve yüzlerindeki gülümseme dikkat çekerken, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise tedirgin bir yüz ifadesi ile kenarda bekledi.

Numan Kurtulmuş'un önünde yaşanan protokol kavgasının perde arkası

 GÖRÜŞME SPOR SALONUNDA

İçişleri Bakanlığı, Ordu’nun Aybastı İlçesi’ndeki Perşembe Yaylası Şenlikleri’nde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un da bulunduğu protokol tribününde İl Emniyet Müdürü Suat Çelik ile Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Enver Yılmaz’ın korumaları arasında kavga çıkmıştı. Kavgabnın ardından Ankara'ya çağrılan Belediye Başkanı AKP'li Enver Yılmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü. AKP'li başkanların istifa ettirildiği dönemde istifa ettirilecek AKP'li başkanlar arasında adı geçen Yılmaz, tasfiye dalgasında koltuğunu korumuştu.

7 Başkanın daha istifası gündemde... Protokolde Emniyet Müdürünü yumruklayan başkan da listede

 Ordu ziyareti sırasında kent merkezine uğramayan Erdoğan, valilik ve belediye ziyaretlerinde bulunmadan doğrudan AKP kongresinin yapıldığı salona geçti.

Durugöl Recep Kara Spor Salonu’ndaki programın ardından, aynı yerdeki makam odasında, Vali Seddar Yavuz ve Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ı kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine sunulan hediyeleri de burada kabul etti. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Erdoğan, Ordu’daki programını tamamlayarak, havayoluyla Ordu’dan ayrıldı.

Protokoldeki yumruklaşma rezaletine "utanmalıyız" diyen vali, bayramlaşma programını iptal etti

Protokol rezaletinin taraflarından biri olan Emniyet Müdürü'ne yeni görev

Protokol kavgasına Erdoğan el attı: Başkanı çağırıp Meclis'te sorguladı

Ordu'daki protokol kavgası için Bakanlık devreye girdi

Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'dan kavga açıklaması