Erzurum'da kadın öğretmene dayak

Erzurum Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, Pasinler ilçesinde okul çıkışı darbedilen kadın öğretmene yönelik saldırıyı çözmek için sonuca çok yakın olduklarını söyledi.

13 Nisan 2011 Çarşamba, 11:04
Abone Ol google-news

Yıldız, Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekibin, olayın gerçekleştiği 6 Nisan tarihinden itibaren 24 saat Pasinler ilçesinde saldırının fail ya da faillerini bulmak için çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Olayın aydınlatılması için emniyet teşkilatının ilgili birimlerinin sahada olduğunu ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

''Çalışmalarımız 'Delilden sanığa' yöntemi kapsamında gerek olay yeri gerekse de Erzurum'da tedavisi süren öğretmen A.K'dan alınan ifadeler doğrultusunda sürüyor. Çizilen robot resim ile birlikte neredeyse bine yakın fotoğrafı kızımıza gösterdik. Kızımız bir travma geçirdi. Bize bildiklerini aktarıyor. Olayı çözmek için sonuca çok yakınız. Vatandaşlarımızın hiç şüphesi olmasın, Erzurum Emniyeti Pasinler ilçesinde saldırının aydınlatılmasına yönelik elinden gelen çabayı yoğun bir şekilde gösteriyor.''

Bu arada öğretmen A.K'nın akrabası olan ve İstanbul barosunda görevli bir avukat da, Emniyet Müdürü Yıldız ile görüşerek olayın aydınlatılması için araştırma çalışmalarını yakinen takip ettiklerini, kendilerine düşen konularda A.K. öğretmenin ailesi olarak polise her zaman yardımcı olacaklarını dile getirdi.
 

Olay

Erzurum'un Pasinler ilçesinde, 6 Nisan'da, Milli Egemenlik İlköğretim Okulunda görev yapan sınıf öğretmeni A.K, okul çıkışı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce başına taş vurularak darbedilmiş, A.K, olayın ardından Pasinler Devlet Hastanesine kaldırılmış, burada yapılan müdahalenin ardından Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesine sevk edilmişti. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve ameliyata alınan A.K'nın hayati tehlikeyi atlattığı bildirilmişti.