Eski bakan yoğun bakımda

İsrail eski Sanayi ve Ticaret Bakanı, İşçi partisi milletvekillerinden Binyamin Ben-Eliezer (75), yaklaşık bir hafta önce ağır akciğer enfeksiyonu teşhisiyle kaldırıldığı hastanede, durumunun kötüye gitmesi üzerine yoğun bakıma alındı.

09 Mart 2011 Çarşamba, 13:32
Abone Ol google-news

Tel Aviv yakınlarındaki Asaf Harofe hastanesi yetkilileri, tıbbi olarak koma halinde bulunmasına rağmen Ben-Eliezer için hayati tehlike bulunmadığını, durumunun "istikrarlı" olduğunu belirttiler.

Ben-Eliezer, 2 Mart'ta ağır grip nedeniyle hastaneye kaldırılmış, önce "bir kaç güne kadar" taburcu edileceği bildirilmiş, ancak durumu dün kötüleşmiş ve tedaviye cevap vermediği açıklanmıştı.

Ben-Eliezer, ailesinin de izniyle uyutularak solunum cihazına bağlandı.
12 Şubat 1936 Irak doğumlu olan İsrailli bakan, yakın çevresinde ve siyasi yaşamında Arapça "Fuad" adıyla tanınıyor.

İsrail siyasetinin renkli simalarından Binyamin Ben-Eliezer, 27 yıldır milletvekili olarak aktif siyasetin içinde ve çeşitli bakanlık görevleri yanı sıra Başbakan Yardımcılığı da yaptı.

Netanyahu hükümetinde Sanayi, Ticaret ve Çalışma Bakanı olarak görev alan Ben-Eliezer, partinin başkanı Savunma Bakanı Ehud Barak'ın, bir kaç isimle sürpriz bir şekilde İşçi Partisi'nden ayrılıp, "Bağımsızlık" partisini kurmasıyla birlikte koalisyon hükümetindeki bakanlık görevinden diğer İşçi partili arkadaşlarıyla birlikte Ocak ayında istifa etmişti.