Etek altı görüntüleri çeken gence sokakta linç girişimi

Antalya'da sokakta bir sokak satıcısının ürünlerine bakarken elindeki kamerayla etek altı görüntülerini çektiği idida edilen genç, vatandaşlar tarafından yakalanarak fena şekilde dövüldü. Şüpheli gencin linç edilmesini araya giren bazı vatandaşlar ve kısa bir süre sonra olay yerine gelen polis önledi. Gencin kalabalık grup tarafından dövüldüğü görüntüler bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

18 Ağustos 2017 Cuma, 12:21
Abone Ol google-news
<video:806051>

 


Olay geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Muratpaşa ilçesinde kentin en işlek caddesi Atatürk Caddesi üzerinde yaşandı. İddiaya göre Antalya’ya dedelerinin yanına tatile gelen iki genç kız Üçkapılar karşısındaki Karakaş Camisi önünde engelli bir bayan takıcıdan ürün beğeniyordu. Bu sırada kızlardan biri yanlarındaki şahsın, ablasının mini eteğinin altından kamerayla görüntü almaya çalıştığını fark ederek çığlık atmaya başladı. Olayı ilk başta kapkaç zanneden görgü tanıklarına göre panikleyen genç, elinde siyah bir çanta ve kamerayla kaçmaya başladı. Vatandaşlar da peşine düştü. Kaçarken ayakkabısının teki ayağından fırlayan genç bir vatandaşın çelme takmasıyla olay yerinden yaklaşık 100 metre ileride, bir logar kapağının yanında yere düşürüldü.

Olaya şahit olan ve durumu öğrenen kadınlı erkekli esnaf ve vatandaş şüpheliye yumruk atıp darp etmeye başladı. Bir iki vatandaş ise gencin önüne geçerek sonu linçe varabilecek dayağı engellemeye çalıştı ancak bu nedenle diğer vatandaşların hışmına uğradı. Bu arada olay yerine polis çağırıldı. Kelepçelenerek gözaltına alınan şüpheli, şikayetçi kızlarla birlikte polis merkezine götürüldü. Polis tarafından olay yerine çağrılan ASAT görevlileri logar kapağını açtı ancak gencin içine attığı iddia edilen hafıza kartı bulunamadı.

İtiraf etti
Gözaltına alınan şüphelinin ifadesinde suçunu itiraf ettiği ve D. isimli kızı çok beğendiğini kamerasında sim kart olmadığı için cep telefonuyla görüntüleri çekmeye çalıştığını ancak yanındaki kızın durumu fark edip kendisine vurması ve bağırması üzerine kaçtığını, kamerayı logara atmak istediğini ancak sığmadığı çin atamadığını söylediği öğrenildi. İfadesi alınan ve daha önce suç kaldı bulunmayan şüphelinin, kamera, cep telefonu ve sim kartının savcılık talimatıyla siber suçlar tarafından inceleneceği bildirildi.