Evin Galeri'de Aylin Zapçıoğlu'nun ilk sergisi

Çağdaş Türk Resmi'nin genç ressamlarından Aylin Zaptçıoğlu'nun ilk kişisel sergisi, yarın Evin Sanat Galerisi' nde sanatseverlerle buluşuyor.

14 Aralık 2011 Çarşamba, 09:08
Abone Ol google-news

2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümünden mezun olan Aylin Zaptçıoğlu’nun resimlerinin ilk toplu gösteriminin gerçekleşeceği bu ilk sergisi, kompozisyonların yanı sıra portreleri, peyzajları ve natürmortlarıyla dikkat çekiyor.  Mezuniyet sonrası ürettiği resimlerinin sergilendiği bu sergide sanatçının yağlıboya, suluboya ve baskı resim gibi farklı teknikler kullandığı çalışmaları yer alıyor.

Erhan Karaesmen, sergi kataloğunun önsözünde genç sanatçı için şunları söylüyor:

‘’ Resim sanatı, bilindiği gibi ergenliği geçip olgunluğa yaklaşırken en ciddi ve kalıcı unsurların verilmeye başlandığı bir yaratıcılık dalıdır. Ancak yirmilerinin henüz ortalarında bile Aylin’in yaptığı gibi kuvvetle gelecek umutları bağlanabilecek bir ‘’resmi yakalamış olma’’  sürpriziyle de karşı karşıya kalınabiliyor. Renk dokusu, konturların beceriyle kullanılışı, canlı ve cansız resim objelerinin kâğıda ya da tuvale yerleştirilişindeki kendiliğinden oluşmuş olan beceri unsurları hepsi bir arada tutulduğunda Aylin’in resmetme tekniğinde şimdiden bir yerlere ulaşmış olduğu rahatlıkla görülüyor. ‘’
 
Aylin Zaptçıoğlu sergisi  15 Aralık 2011 - 5 Ocak 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

www.evin-art.com