Eylemcilerin bekleyişi sona erdi

Terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan 5 kişiye destek vermek amacıyla İstanbul'dan gelen ve kente girişlerine izin verilmeyen grubun Babaeski'deki 6 günlük bekleyişleri sona erdi.

09 Ocak 2010 Cumartesi, 14:07
Abone Ol google-news

Edirne Saraçlar Caddesi'nde terör örgütü DHKP-C'nin propagandasını yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan 5 kişiye destek vermek amacıyla açıklama yapan grup, basın açıklamasının ardından kent merkezinde ve otogarda Edirneliler'in tepkisiyle karşılaşmıştı.

Edirne'de açıklama yapan ve yaşanan arbedede yaralanan grup üyeleri, Edirne Şehirlerarası Terminali'nden İstanbul istikametine giden otobüslerle Babaeski'de bekleyen eylemci grubun beklediği tesise geldi.

Gelen grup arasında başı sargılı ve yürümekte zorlanan kişiler olduğu görüldü. Gelen grubu, Babaeski'deki tesiste bekleyen eylemciler alkışlarla karşıladı. Grubun, aralarında yaptığı görüşme sonrası eylemi sona erdirme ve İstanbul'a dönme kararı çıktı. Kararın ardından eylemcilerden bazıları bir süre halay çekti.

Eylemciler, 6 günlük bekleyişin ardından otobüslere binerek, tesisten ayrıldı. Gruba güvenlik güçleri İstanbul'a kadar eşlik edeceği öğrenildi.

Aileler çocuklarını almaya devam ediyor