Facebook Video servisi açılıyor

Mark Zuckerberg pastadan daha fazla pay almanın yollarını ararken; Müzik ve Video servisi ile Youtube’nin tahtına gözünü dikti.

10 Temmuz 2015 Cuma, 09:47
Abone Ol google-news

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook 1 milyar 240 milyon kişi tarafından günde ortalama 40 dakika boyunca kullanılmakta. Her gün daha fazla kullanılan Messenger uygulaması ise sesli aramalarda da oldukça etkili. Halen Messenger ile sesli arama yapmadıysanız mutlaka deneyin lakin hayran kalacaksınız.

Facebook, 800 milyon kullanıcısının kredi kartını saklayan özel bir online iletişim platformu haline geldi. Son yıllarda özellikle Free  to Play oyunlar ile kullanıcılarına hizmet satmaya da başlayan Facebook gözünü pastadan daha fazla pay alabileceği bir yöne çevirdi.
Billboard ve New York Times’ın raporuna göre  Facebook, müzik videoları koymak için büyük plak şirketleri ile görüşme yapmaya başladı. Youtube bu noktada resmen tekel fakat Facebook son dönemde artan video izlenme oranları ile plak şirketlerinin reklam gelirleri açısından da oldukça cazip görünüyor.

Mevcut durumda reklam gelirlerinin %55’i hak sahiplerine giderken Facebook’un daha iyi bir teklifi olacağı belirtiliyor. Facebook Müzik bir uygulama mı yoksa bildirim panelinizde bir akış olarak mı görüntülenecek bu hala bir soru işareti.
Yayınlanan raporda bu durumun Facebook tarafı içinde bir muamma olduğu görülüyor. Mark Zuckerberg, Facebbok’un Müzik ve Video servisi ile farkını ortaya koyacağını düşünse de bu hareketler Google’ın  da karşı hamlesine sebep olabilir…


Stephen Hawking Artık SwiftKey ile İletişim Kuracak