Finale çıkan boksörler belli oldu

Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası'nda finale çıkan boksörler belli oldu.

30 Kasım 2012 Cuma, 21:16
Abone Ol google-news

Kazım Karabekir Spor Salonu'nda devam eden şampiyonanın 5. gününde 20 yarı final karşılaşması yapıldı. 49 kiloda Samet Mert Çeliksoy ve Ferhat Pehlivan, 56 kiloda Abdullah Dursun ve Selçuk Eker, 75 kiloda Mehmet Başar Başak ve Erol Özkal, 91 kiloda Bahram Muzaffer ve Seyda Keser, 52 kiloda Erdal İnanlı ve Murat Mut, 60 kiloda Bünyamin Aydın ve Fatih Keleş, 69 kiloda Onur Sipal ve Abdulkadir Köroğlu, 81 kiloda Burak Aksin ve Cem Karlıdağ, artı 91 kiloda Yusuf Açık ve Ali Eren Demirezen finale yükseldi.

64 kiloda mücadele eden Hüseyin ve Ural Karslıoğlu kardeşler de madalya mücadelesi verecek. Final müsabakaları yarın saat 17.00'de yapılacak

Doğum günü sürprizi


Türkiye'nin tek uluslararası boks hakemi Yaşar Çınar'a, müsabakalara ara verildiği esnada doğum günü sürprizi yapıldı.

Ringe çıkartılan doğum günü pastasını Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve diğer hakem arkadaşlarıyla birlikte kesen Çınar, ''Hayatımda ilk kez böyle bir sürprizle karşılaştım. Doğum günümün ringde kutlanması beni çok duygulandırdı'' dedi.

Çınar daha sonra sinema ve tiyatro oyuncusu Deniz Oral'ın söylediği Sarı Gelin türküsü eşliğinde pastanın üzerindeki mumları söndürdü.

Eyüp Gözgeç de Uluslararası Boks Federasyonu (AIBA) tarafından 2012 Londra Olimpiyatları'nda görevlendirilen tek Türk hakemin Çınar olduğunu hatırlatarak, doğum gününü kutladı.