Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu Cumhuriyet'e konuştu

Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, cumhuriyet.com.tr'ye açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma: 27.05.2021 - 23:38
Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu Cumhuriyet'e konuştu
Abone Ol google-news

Fatih Terim'in sportif direktör olması gerektiğini beyan etmiştiniz. Terim hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Ben Terim'in sportif direktör olması gerektiğini söylemedim. Terim, Galatasaray'ın sembol ismidir. Hoca o kadar olgun ki "Galatasaray'da sportif direktör olarak da çalışabilir" dedim. Galatasaray'ın yaşadığı kaotik ortamda Terim'in görevde kalması gerekiyor.

Bütün başkan adayları Terim ile yola devam edeceğinin sinyalini vermesine rağmen, mevcut başkan Mustafa Cengiz, aksi bir tutum sergiledi. Terim ve Cengiz arasındaki kaos neden kaynaklanıyor?

- Galatasaray'ın içerisinde bulunduğu kaosu sadece Terim'e indirgememek lazım. Biz bir vizyon ile geleceğiz, Terim'in  yanımızda olacağını düşünüyoruz. Bu vizyonu Galaatasaraylılarla sürdürmek ana hedefimiz. Mazbatayı alırız hocayla görüşürüz o da Galatasaray'ın menfaatleri adına en doğru kararı verir. İş yapılan her yerde sorun olur. Ama bu sorunlar içeride çözülür, medya önünde değil! 

Galatasaray'ın Arda Turan ile çalışmaması gerektiğini söylediniz, bu söyleminizi açar mısınız?

- Arda Turan sadece bir isim. Galatasaray kendi değerlerini korumalıdır. Galatasaray etik değerlerine duyulması gerektiğini düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım. Arda sadece bir örnek...

Younnes Belhanda'nın sezon ortasında gönderilmesini doğru buluyor musunuz?

- Hayır, doğru bulmuyorum. Bir futbolcu sözleşmeye uymuyorsa gönderirsiniz ama bunun hukuka uygun olması gerekir. Belhanda'yı kovarken verilen örnekler çoktan gönderilmesini gerektiriyor zaten. Neden beklediniz? Evet, Belhanda'nın çıkışı yersizdi ama hukuka göre bu ifade özgürlüğüdür.

Galatasaray, 1959 öncesi şampiyonluklar konusu başta olmak üzere birçok konuda Fenerbahçe ve Başkan Ali Koç ile karşı karşıya geliyor. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

- Öncelikle 1959 öncesi kazanılan şampiyonluklar, standartları oturmamış lig düzeyinde olduğu için geçersizdir. -Galatasaray bu süreci iyi yönetti. Doğru adımlar attı. Fenerbahçe olmadan Galatasaray olmaz, Galatasaray olmadan Fenerbahçe olmaz. Biz rakibimizle düzeyimizi koruyacağız. Hakkını almak için illa bağırmana gerek yok. Biz Galatasaray'ın menfaatlerini savunuruz, camiamız da bunu çok iyi bilir. 

Galatasaray'ın taraftar grubu ultrAslan, hem yönetimi hem de Fatih Terim'i istifaya davet etti. Sizin ultrAslan hakkındaki düşünceleriniz neler?

- Galatasaray Camiası bu taraftar grubuna tepki göstermekle geç kaldı. Yıllardır bunu yapıyorlar. Taraftar olmazsa olmazdır ancak taraftar grubumuzun da rolünün belli olması lazım. Genel Kurul'un işini yapmak taraftar grubuna kalmaz. Teknik direktörü istifaya davet etmek hiç işleri değildir. Ama bu bir sonuçtur. Galatasaray Yöneticileri taraftarlığa soyunursa, taraftarlar da yöneticiliğe soyunur. 

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak yeni gelecek adaylara "300 milyon tl" çağrısında bulundu. Sizin bu konudaki fikirleriniz neler?

- Abdurrahim Albayrak ile çalışmayacağız. Çok iyi bir Galatasaraylı eski bir arkadaşım. Ama bu paranın bedeli Abdurrahim'in yaptığı hatalı transferlerdir. Albayrak'ın bundan sonraki yönetimlerde görev almaması gerektiğine inanıyorum ancak karar Genel Kurul'un tabii. 

-Galatasaray sezonu Temmuz ortasında açacak. Seçimin de geç olacağını hesaba kattığımızda transfer için kolları -sıvayan bir yönetim olacak mı

- Evet, gönül isterdi ki seçimler erken olsun. Bunun için çok uğraştık. Transfer işini profesyonel ekiplerimiz yönetecektir. Bizim onlara ayırdığımız bütçe neticesinde ellerinden geleni yapacaklar .İsterdik ki Galatasaray Kulübü'nde bir devamlılık olsun ama maalesef...

Burak Elmas, biz göreve geldiğimizde Terim hariç bir hoca varsa sözleşmesini feshedeceklerini belirtti. Siz ne düşünüyorsunuz?

- Önce mazbatayı almak lazım. Gerçekçi bulmuyorum, popülist söylemlerden uzak durmak lazım. Genel Kurul'un yetki vermediği kişilerin böyle açıklamalarda bulunmasını doğru bulmuyorum açıkçası. Bu popülist söylemler Galatasaray'a yakışmıyor. 

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler