Gazeteci Nuh Köklü'nün öldürüldüğü 'Kar Topu Cinayeti'nde karar duruşması yarın

17 Şubat 2015'te Kadıköy'de arkadaşları ile kartopu oynarken bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü'nün katillerinin yargılandığı davanın altıncı duruşması yarın yapılacak.

26 Mayıs 2016 Perşembe, 18:11
Abone Ol google-news

İstanbul Kadıköy'de arkadaşlarıyla kartopu oynarken, bir esnafın dükkanının camına kar topu gelmesini bahane ederek bıçaklamasıyla hayata gözlerini yuman gazeteci Nuh Köklü’nün davasının karar duruşması yarın (27 Mayıs 2016 Cuma) yapılacak.

Avukatların "muhtemelen karar çıkacak" dediği duruşma, İstanbul Anadolu Adliyesi 5 Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00'da başlayacak.

 

NUH KÖKLÜ KİMDİR?


Nuh Köklü 46 yaşındaydı. Köklü, 2002-2003 senelerinde Bianet’te editör olarak çalıştı. Daha sonra bir müddet yurtdışında yaşayan Köklü, Hürriyet ve Radikal gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptı. Ardından Sabah gazetesinde çalışmaya başladı.

13 Şubat 2009’da greve çıkan ATV-Sabah çalışanlarından olan Nuh Köklü, o dönem Türkiye Gazeteciler Sendikası işyeri temsilcisiydi.

Köklü greve çıktıktan sonra işten çıkarılan 10 gazeteciden biriydi.

Daha sonra NTV’de program editörü olarak çalıştı, Mayıs 2014’te işten çıkarılmıştı.

Köklü, 17 Şubat gecesi Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi’nde arkadaşlarıyla kartopu oynarken bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 06 Temmuz 2015’te, Nuh Köklü’nün adının cemiyetin “Öldürülen Gazeteciler” listesine eklendiğini açıkladı.