Gazetelerde Bugün

İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprü gazetelerin gündemini oluşturuyor. "İstanbul'un idam fermanı" başlığını kullanan Cumhuriyet gazetesi, Başbakan Erdoğan'ın köprü güzergahına 15 yıl önce karşı çıktığını belirtiyor.

30 Nisan 2010 Cuma, 06:20
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

İstanbul’un idam fermanı

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, İstanbul Boğazı’na yapılması planlanan 3. köprünün Sarıyer’de Garipçe, Beykoz’da ise Poyrazköy mevkisinden geçeceğini açıkladı. Köprü ve bağlantı yollarının geçtiği arazinin yarısı orman alanı. Bir yıl içinde ihale aşamasına getirilmesi planlanan proje 5 yıl içinde bitirilecek.

 

HÜRRİYET

Bir yanım çık öldür diyor

İzmir'de 3 günde 3 kişiyi öldüren Hamdi Ayri, "İçki içtiğimde farklı bir kişiliğe bürünüyorum" dedi.

 

MİLLİYET

Gözüme takılanı izleyip vurdum


İzmir katili Hamdi Ayri savcılıkta sustu. Ama karakolda cinayetlerini ürpertici bir soğukkanlılıkla anlattı.

 

VATAN

Darbenin başbakanı


"İrtica eylem planı"yla ilgili iddianamede 1 nolu sanık gösterilen Bedrettin Dalan'ın "darbe başbakanı" olmak için Ergenekon'u motive ettiği öne sürüldü.

 

RADİKAL

Savcı: Darbe Dalan'ı başbakan yapacaktı


'Islak imzalı belge' iddianamesi kabul edildi. Çiçek'e yakalama kararı çıktı. İktidar partisi müşteki, Erdoğan mağdur. Dalan'a itham: Başbakan olacaktı.

 

AKŞAM

YÖK artık

İstanbul'da üniversite sayısı 50'ye dayanınca YÖK "dur" demeye karar verdi. Göreve geldikten sonra yıllardır biriken vakıf üniversitesi taleplerini onaylayan Prof. Özcan itiraf etti: "Biraz fazla oldu. Sınırlayacağız"

 

SÖZCÜ

Harcırah zenginleri

RTÜK'ün 9 üyesi ortalama 5 bin 300 lira maaşlarına ilave olarak 5 yılda toplam 481 bin lira harcırah aldı.

 

HABERTÜRK

"Odak" kararına 2 yıl sonra itiraz

AK Parti, "Danıltay saldırısı görüntüleri silindi" raporu üzerine Anayasa Mahkemesi'ne kapatma davası için itiraza hazırlanıyor.
 

SABAH

Dalan'ı başa getireceklerdi

Bedrettin Dalan'ın olası darbenin başbakan adayı olduğunu belirten "irtica eylem planı" iddianamesi kabul edildi.

 

POSTA

Güzel kokan kadınları seçtim

İzmir'de 3 kişiyi birer gün arayala öldüren seri katil Hamdi Ayri kurbanlarını nasıl seçtiğini polise şöyle anlattı: "Kalabalıktan gözüme biri takılıyordu. Biraz da güzel kokuyorsa peşine düşüyordum"

 

BİRGÜN

AKP rant köprüsü

Boğaz'a 3'üncü köprünün güzergahı açıklandı.Rant uğruna yeşilin katledileceği köprü için dava açılacak.

 

TERCÜMAN

Anayasayı bırakın şu halimize bakın

Vatandaşlar, Anayasa değişikliği için günlerdir gergin ve yoğun bir tempoyla çalışan vekillere "Neden işsizliği geçim sıkıntısını gidermek için bu kadar çalışmıyorlar" dedi.

 

YENİ ŞAFAK

Oğlum beni de alacaklar mı?

Darbe andıçı İddianemesi'ne göre, Bedrettin Dalan firar etmeden önce yardımcılarına "Oğlum araştır, beni de alcaklar mı?" diye sordu.

 

ZAMAN

Çiçek'e yakalama emri

Millete komplo planını konu alan dördüncü Ergenekon iddinamesi kabul edildi. Masum insanları suçlu göstermeyi amaçladığı belirtilen kirli planın altında imzası olan Albay Dursun Çiçek hakkında yakalama emri çıkarıldı. Bedrettin Dalan ise 184 sayfalık iddianamede bir numaralı sanık olarak yer aldı. 7 sanıklı davanın ilk duruşması 28 Haziran'da.