Göz göre göre yanlış bilgi verdi... Hükümetten Cumhuriyet'e operasyonla ilgili ilk açıklama

Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş gazetemize yapılan operasyona ilişkin konuştu. Kurtulmuş gazetemize yönelik soruşturmanın 18 Ağustos'ta başladığını söyledi.

31 Ekim 2016 Pazartesi, 17:19
Abone Ol google-news

<video:624235>

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Cumhuriyet gazetesine yönelik soruşturmanın 18 Ağustos'ta başladığını, vakıf yönetimine ilişkin olduğunu söyledi. Ancak gözaltına alınanlar arasındaki Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve yazar Kadri Gürsel'in vakıf yönetimi ile hiçbir ilişkisi yok.

Bakanlar Kurulu sonrası gazetemize yapılan operasyona ilişkin konuşan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Cumhuriyet'in yazar kadrosuna yönelik değil Yenigün yayıncılık ve Cumhuriyet Gazetesi Vakfı Yönetimi yani tüzel kişiliğe  yönelik 18.08.2016'da başlatılan bir soruşturmadır. 30 Ekim tarihiyle itibariyle ise yine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltı kararı verilmiştir. Şimdi soruşturması öncesinden başlatılmış bir dosya var, devam eden bir süreç var. Bizim siyaset olarak bu süreçle ilgili yorum yapmamız mümkün değil. Sonucu en yakın zamanda göreceğiz" dedi.