Güler Sabancı en güçlü 10 işkadını arasında

Fortune Dergisi, Sabancı Holdinn Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'yı dünyanın en güçlü 7. işkadını seçti. Güler Sabancı, geçen yıl "Dünyanın En Güçlü 50 İş Kadını (50 Most Powerful Women In Business)" listesinde 8'inci sırada yer alıyordu.

30 Eylül 2010 Perşembe, 10:11
Abone Ol google-news

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Fortune dergisi tarafından her yıl hazırlanan "Dünyanın En Güçlü 50 İş Kadını (50 Most Powerful Women In Business)" listesinde, geçen yıla kıyasla bir sıra daha yükselerek yedinci sırada yer aldı. Güler Sabancı, listede yer alan tek Türk iş kadını oldu.

Fortune dergisi, Güler Sabancı'yı tanıttığı bölüme 12.2 milyar dolar geliri olan 30'dan fazla şirketi yönettiğini belirterek başladı. Dergide, Güler Sabancı için ayrıca şu ifadelere yer verildi:
"Sabancı Grubu'nu çimento, enerji, perakende gibi ana işlere odakladı. Topluluğun düşük karbon emisyonu projelerine geçişini başlatan Güler Sabancı, çimento şirketlerinde atık gazdan elektrik üretimine yatırım yaparak, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Sabancı ayrıca, kendi özel tesisinde şarap üretimi yapmaktadır."

Güler Sabancı, Financial Times tarafından da "Dünyanın Zirvesindeki 50 İş Kadını" arasında 5'inci seçilmişti.