Gül'ü sinirlendiren Kaç-Ak Saray sorusu

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin yeni cumhurbaşkanlığı sarayının maliyeti ve çözüm sürecinde gelinen noktaya ilişkin sorularına hayret ettiğini söyledi.

07 Kasım 2014 Cuma, 13:57
Abone Ol google-news

Gül, "Siz gazetecisiniz, soracağınız soru... Dünyada yer yerinden oynuyor. Kudüs’te bütün Müslümanların kutsal mekânlarına saldırılar oluyor, zannettim ki bunlardan sorarsınız." dedi.

Gül'ü sinirlendiren 'Kaç - Ak Saray' sorusu -  VİDEOGazeteciler Gül’e önce Beşiktaş maçı ile ilgili değerlendirmesini sordu. Gül bu soruyu, caminin önünde olduğu gerekçesiyle cevaplamak istemedi. Abdullah Gül gazetecilerin, çok tartışılan yeni cumhurbaşkanlığı sarayının maliyeti hakkında görüşlerini sorması üzerine başka soru sorulmasını istedi.

Bir gazetecinin çözüm süreci ile ilgili görüşleri ve sokak eylemleri hakkında düşüncelerini sordü. Bu soruyu da reddeden Gül, “Ben hayret ettim. Siz gazetecisiniz, soracağınız soru... Dünyada yer yerinden oynuyor, Kudüs’te bütün Müslümanların kutsal mekânlarına saldırılar oluyor, zannettim ki bunlardan sorarsınız.” karşılığını verdi.