'Hani AK Partiliydin'

Resmi internet sitesinden Cumhuriyet gazetesine saldıran belediye başkanından kaymakama ağır sözler...

11 Şubat 2013 Pazartesi, 07:50
Abone Ol google-news

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde AKP’li Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız’ı şikâyet etmeye teşebbüs ettikleri ve eleştirdikleri için haklarında savcılık soruşturması başlatılan köy muhtarları ve ilçe kaymakamıyla ilgili haberlerimiz AKP’li belediyeyi kızdırdı. Belediye Başkanı Yıldız’ın kaleme aldığı ve belediyenin resmi internet sitesinden “tehdit kokan bir üslupla” yayımlanan açıklamayla ilçe kaymakamı, Cumhuriyet gazetesi muhabiri Aykut Küçükkaya ile Cumhuriyet gazetesini hedef alındı.

İnternet sitesinin manşetinden kamuoyuna yönelik açıklama yaptığını duyuran Yıldız, muhabirimiz Küçükkaya ve gazetemize yönelik, “Sayın Aykut; hiçbir kurumu ve camiayı töhmet altında bırakmak sizin haddinizin olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü hangi saiklerle hareket ettiğinizi hem yazınızdan anlamak mümkün, hem de yayın grubunuzu çok iyi tanıyoruz. Hiç boşuna playback yapmaya kalkma. Bu arada bu sanal gündemin ve sizin üzerinizden siyaset yapmaya çalışan zavallılara da ekmek olmadığını buradan belirtmek isterim. Yeni dönemde ben yokum ama Ak Partinin Çemişgezek’teki üçüncü döneminde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Kaymakam hedefte

Belediyenin resmi internet sitesinden İlçe Kaymakamı Ali İkram Tuna’yı da hedef alan Yıldız’ın ilçenin mülki amirine yönelik sözleri ise açıklamada (Yazım hataları bilerek düzeltilmemiştir) aynen şöyle yer aldı: “Nasıl oluyor da aynı dilekçede Belediye Başkanı bu kadar net hedef gösterilirken daha bir buçuk yıllık Çemişgezek Kaymakamı Ali İkram Tuna iyilik, barış, kardeşlik meleği olarak göklere çıkartılıyor. Dilekçede de yazıldığı gibi sözde bu kaotik durumu gören kaymakam bey hemen harekete geçmiş ve vatandaşları kucaklaşmaya başlamıştır! Oysa bu kaymakam bey Ak Parti ile aynı saflarda olduğunu söylemiştir. Ve defaten her ortamda, “Ben imam hatip mezunuyum, Şevki Yılmaz’ın kasetleri ile büyüdüm, 28 şubat mağduruyum” diyerekte bir mensubiyet ve aidiyet alanı algısını oluşturmaya çalışmıştır. Bu çok manidar değil midir? Nasıl oluyor da muhtarların dilekçesinde yazılan ifadesi ile Ak Partili Belediye Başkanı Yıldız buradaki barış ortamını bozuyor da! yine kendi ifadesi ile diğer bir Ak Partili Mülki idare amiri Çemişgezek Kaymakamı Ali İkram Tuna sözde bozulmuş barış ortamını tesis etmek için harekete geçiyor ve kurtarıcı gösteriliyor! Sizce bu da düşündürücü değil mi? Yoksa aynı kaymakam beyin bölgede yönetimsizlik yetersizliği hususunda bir takım yöneticiler tarafından ilgili makamlara bildirilip’te bunun sonucunda da bir ön inceleme soruşturması başlatılmış olması ve de aynı günlere aynı döneme bu dilekçenin denk gelmesi ile paralellik tezahür etmektedir sorusunu akla getirmiyor mu?”