İhsanoğlu rakiplerine 1000 TL bağış yaptı, bakın sonra neler oldu

CUMHURBAŞKANI adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan, seçimdeki rakipleri Başbakan Erdoğan ve Selahaddin Demirtaş’a “centilmenlik” jesti geldi. İki adayın jeste tepkisi farklı oldu.

14 Temmuz 2014 Pazartesi, 12:59
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçimdeki rakipleri olan Başbakan Erdoğan ve Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları için açılan destek hesaplarına 1000'e TL yatırdı.
 
Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından İhsanoğlu'na "Hocam zahmet etmişsiniz, teşekkür ederim, yalnız öbüründe çok var ondan, hepsini bana yatırabilirsiniz rahat olun" dedi. 
 
İhsanoğlu'dan da Demirtaş'a yanıt gecikmedi. HDP'li Demirtaş'a "Aziz kardeşim" diye hitap eden İhsanoğlu, "Bu ülkeye sevgi, saygı, dirlik, birlik tohumları ekmek için çabalıyoruz. Sevgi en büyük zenginliktir aziz kardeşim" diye yanıt verdi.
 
 
Erdoğan parayı iade etti
 
Başbakan Recep Erdoğan ise seçim çalışmaları için açılan destek hesabına  İhsanoğlu'ndan gelen bin liralık bağışı iade ettiği bildirildi. 
 
Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya, yaptığı açıklamada,  "Sayın Başbakanımızın talimatıyla, Cumhurbaşkanlığı seçim hesabına dahil edilmeyen bu bağış, teşekkür edilerek, Sayın İhsanoğlu'na iade edilmiştir" dedi. 


CHP Köşk anketini açıkladı