İkizdereliler, Ankara'ya bal gönderdi: Yesinler ve neye kıydıklarını görsünler

İkizdere’de Cengiz İnşaat’ın doğa talanına karşı yöre halkının direnişi sürüyor. İkizdereli köylüler yok edilmek istenen İşkencedere Vadisi’nden üretilen kıymetli son balları Ankara’ya gönderdi.

28 Mayıs 2021 Cuma, 04:00
İkizdereliler, Ankara'ya bal gönderdi: Yesinler ve neye kıydıklarını görsünler
Abone Ol google-news

Meclis’te grubu bulunan siyasi partilere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ellerinde kalan son balları gönderen köylüler, “Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir bal bulamazsınız. Taşocağı buraya yapılırsa bu baldan bir daha yiyemeyeceksiniz. Yesinler ve neye kıydıklarını görsünler” dedi. 

İşkencedere Vadisi’nde AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat’ın taşocağı yapma ısrarına karşı yöre halkının direniş mücadelesi sürüyor. TEMA Vakfı’nın Rize Temsilcisi Ahmet Ali Kork, Ankara TEMA Temsilcisi Nevzat Özer, İkizdere Temsilcisi Bahri Bir de direnişini sürdüren köylülere destek ziyaretinde bulundu. İşkencedere Vadisi’nde balcılık yapan Yaşar Albayrak ve Ahmet Tuncer, vadiden elde ettikleri balları Ankara’ya Cumhurbaşkanlığı’na, AKP’ye, CHP’ye, İYİ Parti’ye, MHP’ye, HDP’ye ve Saadet Partisi’ne göndermek üzere dün paketledi. “Biz Türkiye’nin en kaliteli ballarını buradan üretiyoruz” diyen Albayrak, “Bu bölgenin florası değişiktir. Bu vadi dışında böyle bir bal bulunamaz” dedi. İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel de İkizdere’de direnişçilere destek ziyaretinde bulundu.