İngiltere'de kraliyet bebeği heyecanı

İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ile eşi Kate'in ikinci çocuklarının, nisan ayının ikinci yarısında dünyaya gelmesi bekleniyor.

10 Nisan 2015 Cuma, 12:58
Abone Ol google-newsİngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ile eşi Kate'in ikinci çocuklarının, nisan ayının ikinci yarısında dünyaya gelmesi bekleniyor.

Kraliyet tahtının dördüncü sıradaki varisi olacak bebeğin cinsiyeti bilinmiyor. Bebeğin, ağabeyi Prens George'un da doğduğu Londra'daki St. Mary's Hastanesinde dünyaya gelmesi öngörülüyor.

İngiliz basını, helikopter pilotu olarak eğitim alan Cambridge Dükü William'ın, doğum nedeniyle gelecek birkaç hafta boyunca eğitimini Londra'ya yakın mesafede sürdüreceğini yazdı. Bebeğin doğumunun, önce çiftin resmi konutu olan Kensington Sarayı'nın resmi Twitter adresinden duyurulması bekleniyor. Doğum haberi, daha sonra geleneksel olarak Buckingham Sarayı'nın önüne asılacak.

Daha önce Prens Georgu'un doğumunda olduğu gibi ikinci bebeğin cinsiyeti ve adıyla ilgili iddia oyunlarının oynanması öngörülüyor. Çok sayıda basın mensubunun, kraliyet bebeğinin ilk fotoğrafını çekmek için günler öncesinden hastanenin önünde kamp kurması bekleniyor.  

William ile Kate'in ilk çocukları, 22 Temmuz 2013'te dünyaya gelmiş ve bebeğe "George Alexander Louis" ismi verilmişti. Çift, 2011 yılında Westminster Katedrali'nde düzenlenen görkemli bir törenle evlenmişti.