"İnönü'de tek güç Beşiktaş'tır"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, BJK İnönü Stadı'nda tek bir gücün bulunduğunu, bunun da Beşiktaş olduğunu söyledi.

14 Ekim 2009 Çarşamba, 12:03
Abone Ol google-news

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla taraftarlara seslendi.

Demirören, ''İnönü'de tek bir güç, tek bir iktidar vardır; o da Beşiktaş'tır, siyah-beyazdır'' başlıklı yazısında, Beşiktaşlılığın insana huzur veren 106 yıllık çok güçlü bir bağ olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Bu bağın yıllar içinde oluşturduğu taraftar kültürüyle Beşiktaşlılar, kulüplerine, futbol takımına ve renklerine gönülden ve inançla bağlanmışlardır. Beşiktaşlı olmanın getirdiği bu güçlü bağı zaman zaman zayıflatmak cüretini gösteren kişi ve gruplar çıkacaktır. Bunlar kimi zaman içimize sızmaya çalışarak, kimi zaman dışarıdan güç kullanmaya çalışarak, saygın kulübümüze ve ayrıcalıklı Beşiktaş taraftar kimliğine zarar vermek isteyecektir.''

Beşiktaş'a gönülden bağlılıkla ilgisi olmayan ve Beşiktaşlı olarak kabul edemeyecekleri bu kişi ve grupların futbolu, şiddet yaratma alanı olarak gördüklerinin unutulmaması gerektiğini kaydeden Demirören, şu ifadeleri kullandı:

''Takımını desteklemeye gelen her bir Beşiktaşlı taraftarıma zarar vermeye çalışan bu kişi ve gruplara karşı, gereken tüm ciddi önlemler alınacaktır. Bununla birlikte tribünlerimize sızarak zapt edilemez ve yıkıcı davranışlar içerisinde tutum sergileyerek, taraftar kimliğine, kulüp imajına ve marka değerine zarar vermek isteyenlere karşı tüm Beşiktaşlılar dikkatli olmalı ve kenetlenmelidir.''

 

"Oyuna gelmeyin, bölünmeyin"

''Sevgili Beşiktaşlılar, oyuna gelmeyin, bölünmeyin'' diyen Demirören, açıklamasında daha sonra şunları kaydetti:

''İnönü Stadyumu bizlerin birbirine sevgi ve saygı ile bağlılığımızı yaşadığımız yuvamızdır. İnönü Stadyumu Beşiktaşlıların aileleriyle, eşleriyle, çocuklarıyla kendilerini güven içinde hissettikleri özel bir mekandır.

Bizler burada üzüntüyü, sevinci, coşkuyu, arkadaşlığı, kardeşliği çok uzun yıllar, sevgi ve saygıyla paylaştık. Bu birliktelik içerisinde her bir Beşiktaşlımın sadece demokratik olan tepkilerini saygıyla karşılıyorum.

Bazen hata gibi algılanan başlangıçlar ve geri tepmeler yaşayabiliyoruz maalesef. Ancak yaşanan deneyimler göstermiştir ki biraz sabır gösterildiğinde ve destek verildiğinde hata gibi algılanan kararların, bizlere ayrıcalıklı mutluluklar yaşatacağı gerçeğidir.

Bu nedenle, sizleri yanlış yönlendirmeye çalışanlara karşı daha güçlü kenetlenmeye davet ediyorum. Beşiktaşınıza ve ortak olduğunuz değerlere sahip çıkın. Zor günleri kolaylaştırın, Beşiktaş sevginizi, birbirinizle, kulübünüzle bu değerli formayı giyerek sizlere hizmet eden oyuncularınızla paylaşın.

Futbolcularımız bizim değerlerimizdir. Formamızı temsil eden her sporcuya sahip çıkmak, renktaşına sahip çıkmak, kulübüne sahip çıkmak her Beşiktaşlının asli görevidir.''