Irak kan gölüne döndü

Irak'ta 2 tane intihar saldırısı düzenlendi. İlk saldırıda 28 kişi öldü 52 kişi ise yaralandı. Düzenlenen ikinci saldırıda ise 45 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Öte yandan El Kaide'nin Irak lideri yakalandı.

23 Nisan 2009 Perşembe, 11:39
Abone Ol google-news

Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneydoğusunda düzenlenen intihar saldırısında 28 kişinin öldüğü bildirildi. Saldırının polisin bazı ailelere yardım dağıttığı sırada düzenlendiği bildirildi.

İçişleri ve Savunma Bakanlıklarından kaynaklar, polis devriyesini hedef alan saldırıda 52 kişinin de yaralandığını belirtti. Bir polis yetkilisi, intihar eylemcisinin kadın olduğunu ve patlayıcıları tesettürünün altına gizlediğini söyledi. Ölenler arasında 5 çocuk ve bir kadının bulunduğu açıklandı.

Öte yandan Irak ordusundan yapılan açıklamada, Bakuba'nın 25 kilometre doğusundaki El Mukdadiye bölgesinde düzenlenen saldırıda 45 kişinin öldüğü ve 55 kişinin yaralandığı belirtildi.

Saldırı sırasında lokantanın, Şiilerce kutsal sayılan Kerbela kentine gitmek üzere toplanan İranlı hacı adaylarıyla dolu olduğu bildirildi.
 

El Kaide'nin Irak lideri yakalandı

Bu arada El Kaide'nin Irak'taki lideri Ebu Ömer El Bağdadi'nin başkent Bağdat'ta yakalandığı bildirildi. Irak ordusu sözcüsü Kasım Atta, alınan istihbarat doğrultusunda Iraklı güçlerin Bağdadi'yi yakaladığını belirtti.