"İsmail Cem'in adının geçmesini teessüfle karşılıyoruz"

Dışişleri eski Bakanı, gazeteci-yazar İsmail Cem'in ailesi, İsmail Cem'in "Balyoz harekat planı"nda adının bakanlar kurulu listesinde geçmesine tepki gösterdi.

22 Ocak 2010 Cuma, 13:57
Abone Ol google-news

Cem Ailesi, yaptığı açıklamada, "Taraf gazetesinde yer alan 'İşte Balyoz Hükümeti' başlıklı haberde İsmail Cem'in isminin geçmesini teessüfle karşıladıkları" belirtildi. Açıklamada, "Yaşamını demokrasi ve hukukun üstünlüğüne, bireysel hak ve özgürlüklerin evrensel anlamda ülkemizde uygulanabilmesine adayan, aynı zamanda da Türkiye'nin dünyada daha güçlü bir aktör olabilmesi için mücadele eden İsmail Cem'in, zeminsiz bir şekilde, adı geçen haberde yer alabilmesi düşündürücüdür. Rahmetli İsmail Cem hakkında çıkan ve Türkiye'mizin tüm kurumlarını zedelemekten başka bir işlevi olmayan bu tutarsız yayınları değerli kamuoyumuzun yüksek takdirlerine bırakmaktayız" denildi

 

İsmail Cem anılacak

CHP İstanbul İl Başkanlığı, ölümünün 3. yılında Eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem'i mezarı başında anacak.

CHP İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda yapılacak anma törenine İsmail Cem'in oğlu İhsan Kerim Cem, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in yanı sıra CHP İstanbul milletvekilleri ve partililerin yanı sıra gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun oğlu Özgür Mumcu'nun katılması bekleniyor. Anma töreni 24 Ocak Pazar günü düzenlenecek.