İstanbul Forbes Life'a kapak oldu

Kozmopolit yapısı, kültürel zenginlikleri ve Nisan ayı sonuna kadar devam edecek olan alışveriş festivaliyle gündemden düşmeyen İstanbul, bu kez Amerika'nın ünlü dergisi Forbes Life'a kapak oldu.

31 Mart 2011 Perşembe, 09:59
Abone Ol google-news

Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Forbes Life Dergisi, Mart ayında İstanbul'a 9 sayfa yer ayırdı.

Geçtiğimiz Haziran ayında Kültür ve Turizm Bakanlığınca ağırlanan Forbes Life Dergisi baş editörü Ann Abel'in kaleme aldığı ve Tim Clinch'in fotoğrafladığı ''Baştan Başa İstanbul: Yeni Uluslararası Stil Merkezinde Seyir'' başlıklı haberde, İstanbul'un tarihi mekanlarının yanı sıra alışveriş olanaklarından da bahsedildi.

Yazıda, İstanbul'un tarihi mirasının tıpkı baklava katmanları gibi olduğu vurgulanarak, Roma, Bizans ve Osmanlı kökenlerinden söz edildi. Eski İstanbul bölgesi, Haliç, Boğaziçi ve Asya yakası da unutulmadı. Tarihi mekanlara ve alışveriş merkezlerine ilişkin bilgi de okuyucularla paylaşıldı.

Günümüzde İstanbul'un, G20'nin en hızlı büyüyen ikinci ekonomisi Türkiye'nin amiral gemisi olduğundan söz edilerek, ''İstanbul'un sunduğu en iyiler'' nitelemesiyle, yeme-içmeden mücevherata, giyimden ev tekstiline ve tasarımdan kalınacak mekanlara kadar öne çıkan çeşitli markalar tanıtıldı.

İş dünyasına hitap eden, okurlarına gezilecek yerler, yaşam tarzı, moda, koleksiyon ve spor gibi konularda rehberlik eden dergi, internet okurları dahil yaklaşık 10 milyon kişiye ulaşıyor. Derginin ''All Around İstanbul'' başlıklı yazısına internet üzerinden de ulaşılabiliyor.