İstanbul'da bir kafede önce parasını çaldı, sonra hesabı ödeyip kaçtı

İstanbul Esenyurt'ta, internetten tanıştığı kadının önce parasını çaldı, sonra hesabı ödeyip kaçtı. O anlar ise olayın yaşandığı kafenin güvenlik kamerasına yansıdı.

14 Eylül 2021 Salı, 10:50
İstanbul'da bir kafede önce parasını çaldı, sonra hesabı ödeyip kaçtı
Abone Ol google-news

İstanbul Esenyurt’ta bir kişi internetten tanışıp kafede buluştuğu kadının çantasından para çaldı. Aldığı paralarla hesabı da ödeyen şahıs daha sonra kayıplara karıştı.

Olay, 8 Eylül Çarşamba günü öğle saatlerinde Esenyurt Meydanı’nda bulunan bir kafede gerçekleşti. İddialara göre, bir kadın internetten tanıştığı bir kişi ile kafede buluştu. Bir süre erkekle sohbet eden kadın, daha sonra tuvalete gitmek için masadan kalktı. Masada tek kalan şahıs, kadının çantasında bulunan bir miktar parayı alarak cebine koydu. Daha sonra garsondan hesabı isteyen erkek, hesabı da ödeyerek kayıplara karıştı. Masaya geri dönen kadın, çantasını kurcaladığında parasının olmadığını gördü. Kafe çalışanlarına durumu anlatan kadın, güvenlik kamerası kayıtlarını incelemek istedi. Görüntülerde yaşanan hırsızlığın ortaya çıkması üzerine kayıtlarla beraber polis merkezine giden vatandaş, erkekten şikayetçi oldu.  Yaşananlar ise kafenin güvenlik kamerasına yansıdı.

“HESABI DA ÖDEYİP GİTTİ”

Yaşanan hırsızlık anlarını anlatan kafe çalışanı Furkan Özkan, “Hanımefendi ve beyefendi kafeye geldi. Daha sonra hanımefendi tuvalete giderken, beyefendi benden hesabı istedi. Beyefendi o sırada hesabı ödeyip, kalkıp gidiyor. Ondan sonra hanımefendi parasının olmadığını fark etti. Bize danıştı. Biz de o sırada güvenlik kamerasından bakınca durumu fark ettik” dedi. Yaşanan o anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyor.