İstanbul'da dereceler 'yazı' gösterecek

Yaklaşık 1.5 haftadır yaz havası yaşayan İstanbul'da hava nasıl olacak? Uzmanların altını çizdiği noktalar ise havaların normale dönmesinin artık çok zor olduğu...

30 Nisan 2018 Pazartesi, 18:38
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, Türkiye’de hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzeriden seyredecek. Ancak hafta sonu için 81 ilde yağış bekleniyor.

Habertürk Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel, serin havanın 3 gün süreceğini, Çarşamba gününden sonra İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesinde hava sıcaklıklarının artacağını 30-32 derecelerin görüleceğini belirtti.

Meteoroloj Genel Müdürlüğü’nün yayınlanan günlük tahmin raporunda da bugün öğle saatlerinden sonra Doğu Karadenz’n iç kesimler, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Sivas, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Adana’nın kuzey ve doğu çevreler, Antalya ve Burdur’un batısı, Manisa, Denzli, Balıkesr’in güneydoğusu le İzmir, Aydın ve Muğla’nın iç kesmleri, Şırnak, Bitlis ve Muş çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.