İstanbul'da şüpheli araç alarmı

Sancaktepe saldırısının ardından, patlamayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı. İstanbul polisi, telsizlerinden 12 EA 683 plakalı beyaz renkli aracın marka ve modeli anons edildi. Bingöl plakalı aracı ve içindekileri yakalamak için çalışma başlatıldı.

13 Mayıs 2016 Cuma, 10:17
Abone Ol google-news

İstanbul Sancaktepe'deki Samandıra Kışlası Kara Havacılık Alay Komutanlığı'na 300 metre mesafede, askeri aracın geçişi sırasında park halindeki aracın uzaktan kumanda ila patlatılmasıyla meydana gelen patlamada 3'ü sivil, 5 asker olmak üzere 8 kişi yaralanmıştı. Bugün sabah saatlerinde Sancaktepe'deki patlamayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

ŞÜPHELİ ARAÇ ARANIYOR


Patlamayla ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul polisi, Bingöl plakalı bir aracı arıyor. İstanbul'da polisler telsizlerinden 12 EA 683 plakalı beyaz renkli aracın marka ve modeli anons edildi.

Anons üzerine İstanbul genelinde görev yapan polisler Bingöl plakalı aracı ve içindekileri yakalamak için çalışma başlattı.

Sancaktepe saldırısında yeni gelişme: 'Bombacı yakalandı' iddiası

ARAÇ ÇALINTI DEĞİL

Uzaktan kumanda ile infilak ettirilen aracın plakasını patlama sırasında parçalandı. Plakadan sonuç alamayan polis ekipleri, aracın şase numasını belirledi. Şase numarasından kaydı araştırılan aracın kiralık ve çalıntı olmadığı belirlendi.

 

 

 

 Polis ekipleri, aracın sahibine ulaşmaya çalışıyor. (Kaynak: Habertürk)