İzmir’e panoramik bakış

Yurtiçi ve yurtdışında toplam 10 kişisel sergi açan ressam Hamdi Gökova’nın “Panoramik İzmir” adlı sergisi Konak Belediyesi Güzelyalı Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

11 Şubat 2018 Pazar, 21:33
Abone Ol google-news

Yurtiçi ve yurtdışında toplam 10 kişisel sergi açan ressam Hamdi Gökova’nın “Panoramik İzmir” adlı sergisi Konak Belediyesi Güzelyalı Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. Gökova’nın, Slow Painting (Yavaş Resim) tekniğiyle yaptığı İzmir ve İzmir körfezinin panoramik resimleri sanatseverlerin beğenisini topladı. 2 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek serginin açılışında konuşan Gökova, projenin 10 yıllık bir sürede tamamlandığını belirtti.

Serginin ilk defa Konak Belediyesi’nin katkılarıyla İzmir’de açılıyor olmasının kendisi için büyük bir anlam ifade ettiğini belirten Gökova, “İzmir Körfezi’nin yatay ve uçsuz bucaksız, dingin görüntüsüne kayıtsız kalmam olanaksızdı. Öğrenciliğimin ilk yıllarından itibaren İzmir Körfezi’ne ilgi duyuyordum. Hatta bu konuda çalışmalarım da olmuştu ancak bunlar o dönem ki sanat anlayışımı yansıtan eserlerdi. İlerleyen yıllarda İzmir Körfezi’ne olan sevgim alevlendi ve şu an gördüğünüz çalışmaları yapmaya başladım” dedi.