Kaçarken 2 polisin yaralanmasına neden oldu

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, alkollü araç kullandığı iddia edilen O.K., polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçmak isterken, 2 polisi yaraladı.

27 Kasım 2014 Perşembe, 00:20
Abone Ol google-news

Şüpheli gözaltına alınırken, yaralanan polislerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kuşadası'nda polis, şüphe üzerine bir kişinin bulunduğu 34 YP 3776 plakalı otomobili, Uydukent kavşağında kırmızı ışıkta durdurmak istedi. Polisin 'dur' ihtarını uymayan sürücü, aracı polislerin üzerine sürüp kaçmaya çalıştı. Olay sırasında bir polisin ayağı ezilirken, aracın arka camını kırmaya çalışan bir polis de yüzünden cam parçaları ile yaralandı. Polis barikatını manevra yaparak aşan araç, kaza yapmasına rağmen durmadan Söke istikametine yöneldi. Yaklaşık 3 kilometre sonra, Davutlar Kavşağı'nda yolu kesen polisi gören sürücü, otomobili terk ederek yaya olarak kaçtı. Polisin çevreyi kuşatması üzerine, şüpheli O.K. (29) kısa sürede yakalandı. Şüphelinin birçok suçtan kaydının bulunduğu ve alkollü olarak araç kullandığı belirtildi. Hastanede sağlık kontrolünden geçirilen O.K., ifadesine başvurulmak üzere Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Kuşadası Emniyet Müdürü Mustafa Topal, hastaneye giderek yaralanan polislerin sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.