"Kadroya geçen sözleşmelilere derece verilmiyor"

Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Önder Kahveci, kadroya geçen sözleşmelilere genelgeye rağmen derece verilmediğini belirterek, Sosyal Güvenlik Kurumu'dan (SGK) memur kadrolarına geçirilen sözleşmeli personellerden şartları taşıyanlara "1" derece verilmesini istedi.

23 Kasım 2011 Çarşamba, 08:08
Abone Ol google-news

Kahveci yaptığı açıklamada, 4 Haziran'da yayınlanan kararnameyle kadroya geçirilen 4/B'li ve 4924'lü sözleşmeli personellerden gerekli şartları taşıyanlara "1" derece verilmesi için Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne bir başvuru yapıldığını ve 5289 Sayılı Kanun gereğince 15 Ocak 2005 tarihinden geçerli olarak kadrolu memurlara "1" derece verildiğini hatırlattı. Kahveci, söz konusu düzenlemeye rağmen Genel Müdürlüğün, "sözleşmeli personelin bu haktan yararlanamayacağına yönelik genelgesi"nin SGK'nın genelgesine aykırı bir durum meydana getirdiği ifade etti.

Kahveci, memurlara "1" derecelik artışın, memurların 4/1'ine gelince ek ödeme göstergelerindeki değişimle maaşlarının 100 TL artmasını sağladığına ve 1 derece verilmesinin bu hakka 1 sene erken kavuşmaları anlamına geldiğine dikkat çekti. Kahveci, Genel Müdürlüğe, konuyla ilgili dilekçe yazdıklarını söyledi.