"Kafana sıkarım" dedikten sonra kasayı soydu

ANTALYA'da bir alışveriş merkezine gelen 22 yaşındaki İbrahim B., elindeki tabancayla kasiyeri "Kafana sıkarım" diye tehdit ederek etkisiz hale getirdikten sonra kasadaki 250 TL'yi alarak kaçtı.

10 Ocak 2016 Pazar, 13:48
Abone Ol google-news
<video:461513>Kepez ilçesi Mehmet Atay Caddesi üzerindeki bir alışveriş merkezine saat 10.00 sıralarında gelen genç bir erkek, bir süre içerde dolaştıktan sonra kasaya yöneldi. Kasiyer Esma B.'den sigara isteyen şüpheli, ardından belindeki tabancayı çıkartarak doğrulttu. Kasadaki parayı isteyen soyguncu, Esma B.'den istemesi halinde polise haber verebileceğini söyledi. Büyük korku yaşayan Esma B., ardından kasadaki yaklaşık 250 TL'yi uzattı. Kasada olup biteni gören bir başka işyeri çalışanını da "Kafana sıkarım" diye tehdit eden soyguncu, sonrasında alışveriş merkezinden çıkarak hızla uzaklaştı. Soygun anı, güvenlik kameralarına da yansıdı.

Yaşadığı korkuyu anlatan Esma B., "Silahı görünce şaka yapılıyor sandım. Ancak mesai arkadaşıma dediği gibi bana da 'Kafana sıkarım' demesiyle soygun olduğunu anladım. Korkudan elim ayağım tutuldu. Parayı soyguncuya verdim ve adam silahını sallaya sallaya buradan uzaklaştı" dedi.
Polis eşkalinden kimliğini belirlediği İbrahim B.'yi yakalamak için çalışma başlattı.