Kahn, 12 Mayıs'ta Fulya Sanat'ta

Laure Favre-Kahn, 12 Mayıs Perşembe günü Fulya Sanat'ta piyano resitali verecek...

19 Nisan 2011 Salı, 15:04
Abone Ol google-news

Laure Favre-Kahn piyano resitallerini Fulya Sanat'ta sürdürüyor. Favre-Kahn 12 Mayıs Perşembe günü saat 21.00'de Fulya Sanat'ta.

1976 yılında doğan Laure Favre-Khan ilk müzik öğrenimini Avignon Konservatuarında aldıktan sonra, 17 yaşında birincilikle ödüllendirildiği Paris Konservatuarına girdi. 20 yaşında ilk albümünde Schumann'ın eserlerini seslendirdikten bir yıl sonra tamamı Chopin'e ait ikinci CD'si yayınlandı. 1999 yılında Midem Müzik Festivaline kabul edildi. 2001 yılında New York Pro Piano Competition'da oybirliği ile verilen birincilik ödülünü alarak "ProPiano Artist of the Year 2001" seçildi. Aynı yıl ünlü Carnegie Hall'da çaldı. New York Times'ta hakkında olağandışı övgülerle dolu bir eleştiri yayınlandı.

Biyografisi

Favre-Khan, başlıcaları arasında Auvers sur Oise, Orange (Chorégies), Bagatelle (Chopin Festival), Antibes (Festival des Jeunes Solistes), Evian (Rencontres Musicales), Reims (Les Flâneries Musicales), Paris (TransClassiques), Montpellier (Festival de Radio France), Rocamadour (Les Eclectiques) ve Nohant (Rencontres Internationales Chopin) gibi festivallerde yer alıyor, Orchestre Symphonique de Nancy, Orchestre Symphonique Français, Ensemble Orchestral de Normandie, Orchestre de Cannes, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Ensemble Orchestral de Paris, Orchestre Colonne, Hong Kong Sinfonietta, Orchestre Colonne, Orchestre de Bretagne, Orchestre de l'Opera de Rouen, 'Orchestre de Pays de Savoie gibi önemli orkestralarla başta Fransa olmak üzere Amerika, Avrupa, ve Asya ülkelerinde konserler veriyor.

Laure Favre-Khan Rheims Yaz Festivalinde verdiği konserlerde yapılan canlı kayıtlardan 4 albüm yapıldı. Ilk albümü (Rachmaninoff) 2003'te yayınlandı. İkinci albüm (Chopin Valsleri) 2004'te, üçüncü albümü (Gottschalk) 2006'da yayınlandı. Dördüncü albümün (Çaykovski 1. Piyano Konçertosu ve Chopin 2. Piyano Konçertosu) yayın tarihi ise 2008. Sanatçının son albümü Chopin prelüdleri ise bu yıl piyasaya çıktı.