Kapalıçarşı'da 'çakma' operasyonu

İstanbul Kapalıçarşı'da ünlü firmaların ürünlerinin taklitleri sattıkları belirlenen 137 ayrı adrese polis eş zamanlı baskın yaptı.

23 Nisan 2011 Cumartesi, 10:52
Abone Ol google-news

4 adliye çalışanının yanı sıra toplam 90 kişi gözaltına alındı. Dükkanlarda arama yapan polis taklit ürünleri çuvallara doldururak Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplere, Kapalıçarşı'da ünlü firmalara ait ürünlerin taklitlerinin satıldığı yolunda bir ihbar geldi.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'ndan arama izni aldı. Belirlenen adrese gittiklerinde taklit ürünleri bulamayan polisler, adliyede görevli bazı memurları ve dükkan sahiplerini teknik takibe aldı.

Polisler önce dükkan sahiplerinin evlerine baskın yaparak aralarında 3 elebaşı olmak üzere toplam 90 kişiyi gözaltına aldı. Sabahın erken saatlerinde ise yaklaşık 500 polis Kapalıçarşı ve çevresinde güvenlik önlemi aldı. Kapalıçarşı'nın açılmasından sonra içeri giren polis, bu kez de belirlenen 137 dükkanın açılması için beklemeye başladı.

Çalışanların dükkanları açılmasıyla birlikte polisler içeri girdi. Dükkanlarda arama yapan polis, ünlü firmaların ürünlerinin taklitleri olan çanta, saat ve eşarpları çuvallara koyup götürdü.