Karaman'da işçi servisi devrildi: 26 yaralı

Karaman'da işçileri taşıyan servis minibüsünün devrilmesi sonucu 3'ü ağır, 26 kişi yaralandı.

29 Kasım 2012 Perşembe, 09:25
Abone Ol google-news

Konya'nın Ereğli ilçesinden Karaman'daki bir bisküvi fabrikasına işçi taşıyan Nihat Ayten yönetimindeki 42 YZ 601 plakalı midibüs, Karaman-Ereğli karayolunun 35. kilometresinde tekerinin çıkması sonucu devrildi.

Kazada sürücü ile birlikte midibüste bulunan işçilerden Ahmet Salbur, Turan Degle, Bilal Yüce, Tolga Ögüt, Ferudun Şen, Fatih Özcan, Hilal Genç, Kamil Akın, Mehmet Yaltirik, Mustafa Yeni, Erdal Ögül, Halil Özkul, Bekir Okşanca, Yunus Yüzer, İzzettin Küçükgedik, Raşit Apalak, İzzet Özbakır, Hüseyin Yüce, Serhat Küçükkarga, Engin Bircan, Mehmet Güney, Ercan Sarıkelle, Uğur Özeken, Alim Çağlar ve İsrafil Yerlikaya yaralandı.

Yaralılar, Karaman Devlet Hastanesi ve kentteki özel hastanelere kaldırıldı. Karaman Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Mehmet Yaltirik, Mustafa Yeni ve Halil Özkul'un durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

Öte yandan, kazaya karışan servis midibüsü, 7 Haziran 2012'de farklı bir sürücü yönetiminde Karaman'dan Ereğli'ye işçi götürürken aynı karayolunun 20. kilometresinde traktör ile çarpışmış, kazada 2 kişi ölmüş 19 kişi de yaralanmıştı.