Karamollaoğlu'ndan sosyal medya tepkisi: Padişah sosyal medyaya da göz dikti

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP ve MHP'nin hazırladığı sosyal medya yasası ile ilgili "Kişi hak ve hürriyetlerini, düşünme ve ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik hiçbir adım kabul edilemez" dedi. Daha önceki 'Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir’ sözlerini hatırlatan Karamollaoğlu "Anlaşılan o ki padişah sosyal medyaya da göz dikti" diye konuştu.

29 Temmuz 2020 Çarşamba, 17:34
Karamollaoğlu'ndan sosyal medya tepkisi: Padişah sosyal medyaya da göz dikti
Abone Ol google-news

AKP ve MHP'nin hazırladığı sosyal medya kısıtlamasına ilişkin yasayı değerlendirirken Türkiye'de bir sosyal medya düzenlemesine ihtiyaç olduğunu ancak iktidarın sosyal medyada söylemleri kontrol etme havasına girdiğini savundu.

"İKTİDARIN TAVRI BİZİ ENDİŞELENDİRİYOR"

Karamollaoğlu, partisinin eğitim merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında sosyal medya düzenlemesi ile Türkiye'nin dünyadaki imajının sarsılacağını ifade ederek "İktidarın tavrı ve daha önceki uygulamaları bizi endişelendiriyor. Kişi hak ve hürriyetlerini, düşünme ve ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik hiçbir adım kabul edilemez" diye konuştu.

"PADİŞAH SOSYAL MEDYAY GÖZ DİKTİ"

Daha önceki toplantılarında dile getirdiği 'Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir’ sözlerini hatırlatan Karamollaoğlu " Anlaşılan o ki padişah sosyal medyaya da göz dikti" dedi. 

"TEKELCİ ZİHNİYET ORTAYA ÇIKAR"

Karamollaoğlu şunları söyledi:

"Uzun zamandır tartışılan sosyal medya düzenlemesi gece Meclis'ten geçti.  Bu konudaki uyarı ve tavsiyelerimiz ise ne yazık ki itibar edilmedi. Türkiye’de bir sosyal medya düzenlemesine ihtiyaç elbette vardı. Hükümetin dediği gibi sosyal medya kurucuları buralardan gelir elde ediyorlar ama Türkiye’ye bir şey vermiyorlar, Türkiye karşısında muhatap bulamıyor. Bunların hepsi geçerli ancak sosyal medyada söylemleri kontrol etme havasına girerseniz o zaman tekelci bir zihniyet ortaya çıkar. Elbette sosyal medyada iftira, hakaret, ahlaksızlık ve trol yapıların önüne geçilmesi gerekir. Bunları önlemek için yasal alt yapı önemli ama iktidarın tavrı ve daha önceki uygulamaları bizi endişelendiriyor. Kişi hak ve hürriyetlerini, düşünme ve ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik hiçbir adım kabul edilemez.

"TÜRKİYE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SIRALAMASINDA DÜNYADA EN GERİDE OLAN ÜLKELERDEN BİRİSİ"

Türkiye bugün basın özgürlüğü sıralamasında dünyada en geride olan ülkelerden birisi. Bu arkadaşlar iktidara gelirken bunları çözeceklerdi. Hatalarının gündeme getirilmesinden rahatsız oluyorlar, bunun çözümünü de hatalarını gündeme getiren mecraların önünü kesmekte buluyorlar. Bunu kesinlikle doğru bulmuyoruz.  Bu düzenleme ile Türkiye’nin dünyadaki imajı daha da sarsılacak.  Umuyoruz ki en kısa zamanda yapılan hatalar fark edilir ve dersler alınır. Biz ‘Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir’ demiştik. Anlaşılan o ki padişah sosyal medyaya da göz dikti."