Kayseri'de yolsuzluk operasyonu: 8 gözaltı

Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından Kayseri Şeker Fabrikası'nda yürütülen soruşturma kapsamında 8 kişi gözaltına alındı.

25 Ekim 2011 Salı, 11:09
Abone Ol google-news

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan ve aralarında siyasetçi, oda yöneticileri ve görevlileri ile gazetecilerin de bulunduğu 8 kişi ev ve iş yerlerinden gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Kayseri Şeker Fabrikası'ndaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili daha önce de gözaltına alındığı öğrenilen M.Ç ve S.Y'nin Ankara'ya gönderildiği öğrenildi. B.A, M.T, R.Y, V.A, M.E ve H.A.K'nın ise Kayseri Emniyet Müdürlüğünde ifadelerinin alınması bekleniyor.

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, yaptığı açıklamada, Kayseri Şeker Fabrikası operasyonu kapsamında Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine Kayseri'de bu sabah 8 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Aydın, ''Bazı kişiler Ankara'ya doğrudan gönderildi. Diğerinin de ifadeleri alındıktan sonra savcılığın talimatına göre ya serbest bırakılacak veya Ankara'ya gönderilecek'' diye konuştu.