Kendi mehzep ayrımcılığını görmedi, Cumhuriyet'i suçladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te yaptığı konuşmada Kuran'ı eline alıp Kılıçdaroğlu'nu yuhalatmış, Kılıçdaroğlu'nun Alevi kimliğinden dem vurarak, "Ben Kuran'la büyüdüm. Kendi şahsında Kuran'ın yerinin ne olduğu malum" diyerek alenen ayrımcılık yapmıştı. Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı'nın bu tavrını haber yapan Cumhuriyet gazetesi Tekirdağ'da yine Erdoğan'ın hedefindeydi.

05 Mayıs 2015 Salı, 17:32
Abone Ol google-news

'KILIÇDAROĞLU BEN KURAN'LA YAŞIYORUM SENİ BİLEMEM'

Bana diyorlar ki Kur'anı istismar ediyor. Ben gittim orada Kürtçe Kur'anı Kerim Mealini gösterdim. Diyanetimizi övdüm. Fakat onlar istismar diyor. Sayın Kılıçdaroğlu istismar olmadığın gibi görünmektir. Ben Kur'anla yaşıyorum. Senin nasıl yaşadığını bilemem. Bugün bir gazete bunu bir meshebe saygısızlık olarak yorumlamış. Bunların işi gücü bu. Acaba ne çıkartarabiliriz. Biz eğer samimi ve dürüstsek Kur'an üzerinden böyle bir telaşa girmeye gerek yok. Sen de gel sahip çık saygılı ol. İstismarsa sen yaparsın biz yaşarız.

Bekara karı boşamak kolay misali her kesime atıyorlar.

Dün yolda görseler selam vermeyecekler şimdi yoldaş olmuş.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Siirt'te yaptığı konuşmada Kuran'ı eline alıp Kılıçdaroğlu'nu yuhalatmış ancak Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'a sahip çıkmıştı. Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun Alevi kimliğinden dem vurarak, "Ben Kuran'la büyüdüm. Kendi şahsında Kuran'ın yerinin ne olduğu malum" diyerek alenen ayrımcılık yaptı. Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı'nın bu tavrını haber yapan Cumhuriyet gazetesi Tekirdağ'da yine Erdoğan'ın hedefindeydi.

<video:269973>

Şehir hastanesi de hizmet vermeye başlayınca 850 yataklı bir hastane imkanımız olacak. Şimdi önümüzde 2023 hedeflerimiz var... Muhalefet partilerinin çoğu benzer projeler ve vaatlerle yola çıkmışlar. Biliyorsunuz 14 partiyle bizim karşımıza çıkmışlardı. Şimdi eski Türkiye'nin gelmesi için çalışıyorlar.

Biz bu yola çıkarken eğitim, sağlık, adalet diyerek yola çıktık. Ecdadımız Kanuni bir sağlıklı nefes için dünyayı feda ederim diyor. Biz böyle bir neslin torunlarıyız.

Sağlıkta önemli adımlar attık atmaya devam ediyoruz. İnşallah daha iyi bir Türkiye'yi inşaa etmenin hayretindeyiz. 2002 yılında bizim ihracatımız 36 milyar dolardı şimdi 158 milyar dolar. Yunanistan'ın şehirleriyle Tekirdağ arasında asırlık fark vardı. Şimdi eksik bir şeyimiz olmadığı gibi şimdi fazlamız var. Bunların hepsi son 12 yılda gerçekleşti.

Ben partilerin bunların üzerine ne koyacaklarını görmek istiyorum. Bakıyorsunuz asgari ücret planlamaları yapıyorlar. Herhalde oyları asgari ücret 5 bin diyen alacak. Asgari ücret nedir onu da bilmiyorlar. Bu bir çerçeve koruma anlaşmasıdır. Bunun ucu açıktır ama belirlenen rakamın altına inemezsiniz.

ASGARİ ÜCRET VAADLERİ

Asgari ücreti bu şekilde belirlerken bir de bunun getirisi ve götürüsü var. 1500-2000 diye yola çıkarsanız bir de istihdamda bu ne getirir ona bakmalısınız.

Ben şu anda Anadolu'yu dolaşıyorum ve gittiğim yerde söylüyorum. Belediye, Vali ziyareti benim nezaket kuralımdır. Burada şu parti bu parti diye ayırt etmiyorum.

Karabük'e gittim mesela MHP belediyesi sağolsunlar karşıladılar ben de brifing aldım. Bugün Tekirdağ'da aynı şekilde. Ancak son olarak Batman, Mardin, Diyarbakır'da böyle bir şey olmadı. Herhalde Kandil'den  talimat almışlar. Ben de milletin bana verdiği yetkiyi göz önüne alarak oraya ziyarete gitmedim.

Türkiye'nin önüne yeni bir vizyon koyma görevini üstlenmem gerekti. Onun için yeni anayasa ve başkanlık sistemi diyorum. Tekirdağ yeni Türkiye'ye hazır mı? Tekirdağ yeni anayasayı istiyor mu? Başkanlık sistemini destekliyor mu? Maşallah. Ne Tekirdağ bizden bazgeçer ne de biz Tekirdağ'dan vazgeçeriz.

<video:269955>

ANA MUHALEFETİN YANINDA İKİ ÖRGÜT VAR

Biz bu millete meftunuz. Biz bu milletin dertlisiyiz. Bu sevginin önünde kimse duramaz.

Eski Türkiye koalisyonu dedik. Bunu açmamız lazım. Bu ana muhalefetin yanında iki örgüt var. Birisi bölücü örgüt birisi paralel örgüt.

Kardeşlerim bunlar orta kısmı kapattılar ve imam hatiplilerin öğrencis sayısı 60 bine düştü. Ama şimdi ne oldu? Orta kısımlar açılınca, şimdi sayısı 1 milyona çıktı. Bu bunları rahatsız ediyor.

Eğitimde çeşitlendirme bir zenginliktir. Ve bizbakın geldiğimizden bu yana düz liselerde ciddi manada Anadolu ve Fen liselerinin hep arttırdık. Bugün batıda meslek liselerin oranı yüzde 60-70 civarındadır. Bunlar hiç bir zaman eski Türkiye'd ekonuşulmadı. Biz geldiğimizden beri 400 bin derslik yaptık. Biz ders kitabı bulamazdık. Teksir kağatlarıyla okumaya çalıştık.

Terör örgütünün yanındaki parti ne diyor 'Diyaneti kapatacağız' diyor. Biz burada oldukça şahsımla ilgili başkan olamaz diyor. Ben şahsımı değil sistemi konuşuyorum.

Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası ben Beştepe'ye Başbakanımız da Çankaya'ya gitti. Kaynak nedir diyorum 50 milyar nerede diyorum bana saray diyor. Hadi saray biraz da abartalım 1 milyar dolar. Peki 50 milyar dolar nerede? Bu yapılar kişilere değil kurumlara yapılır. Aslan yattığı yerden belli olur. Biz geçiciyiz kalıcı olan sadece Allah'tır.

Bizim Kabe'miz Taksim'dir diyor bir tanesi. Onların Kabesi Taksim'miş.

"BUNLAR BAYRAK KARŞISINDAKİ İHANET ŞEBEKELERİDİR"

40 yıldır siyasetin içinde olan bir kardeşinizim. İBB Başkanı seçildiğimden bu yana kamuoyunda hep gözününde oldum. Söylediklerim de yaptıklarım da ortada. Ben Tekirdağ'da ne diyorsam Van'da da aynı şeyleri söylüyorum. Gönülümüzde ne varsa dilimizde de o var.

Gür sesle muhalefet partilerinin böyle bir sesleniş yaptığını duydunuz mu Allah aşkına. Ben burada Kürt kardeşlerime de sesleniyorum. Eyy Kürt kardeşlerim bunların toplantısında bir tane Türk bayrağı göremezsiniz. Çünkü bunlar bayrağımızın karşısındaki ihanet şebekeleridir.

Van'da gördünüz değil mi bilbordlarda afişlerdeki musluklarda kan akıyor kan.  Van'a işme suyunu da biz getirdik biz. Aynı şeyi Van depreminde de yaptılar. Biz durmadan yılmadan bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bu millet 1940'lı yılların tek parti zulmüne boyun eğmedi. 60 Cuntacılarının 80 darbesine eyvallah etmedi. Aynı şekilde bu millet çift anahtar gösterenlere, pop müzük starı edasıyla meydanlarda dolaşanlara da itibar etmedi. Bu millet biliyor ki geleceğini seçimde emanet ediyor. Biz bu milletin irfanına ferasetine her zaman güvendik güveniyoruz. Geçtiğimiz 12 yılda bu badireleri aşmasını bildik.