Kendinize yakışan elbiseyi seçin

Doğru gece elbisesini bulmak kolay değildir. Hep normalde olduğumuzdan farklı görünmek ya da daha dikkat çekici olmak isteriz; bu yüzden de çoğu zaman alışveriş sonrası eve, kendimize yakışmayan bir elbiseyle döneriz.

15 Ocak 2010 Cuma, 07:50
Abone Ol google-news

Başka birinin üzerinde görüp beğendiğimiz elbiseyi ya da vitrinde görüp bayıldığımız elbiseyi almayı hepimiz çok istiyoruz. İtiraf edelim, çoğu zaman beğendiğimiz bir şeyi kendimize yakışmasa da aldığımız oluyor. Ekolay'ın haberine göre; vücudunuzun şekline ve ten renginize en uygun elbiseyi seçmenin ipuçlarını bulacaksınız…


Ten renginize en uygun renkleri seçin!

Koyu tenliler: Sizler renk skalasındaki en açık renkleri bile giyebilirsiniz. Beyaz, sarı, yeşil pembe size özellikle çok yakışabilecek renkler. Kahverengi ve siyah ise üzerinizde çok iyi durmayabilir. Bu renkler esmer teninizden kaynaklanan bronz ışıltınızı yok edecektir.

Açık renk tenliler: Beyaz ve sarıdan uzak durmalısınız, özellikle de porselen gibi bir cildiniz varsa, daha iddialı renkleri denemelisiniz. Eğer saç renginiz koyuysa, kırmızı çok yakışacaktır. Kırmızıyı sevmiyorsanız, buna benzer parlak renklerde elbiseler giyebilirsiniz.

Göğüsleriniz çok mu büyük? Yakası dikdörtgen şeklinde ve göğüs dekoltesi az olan elbiseleri tercih edin. Eğer göğüslerinizin vücudunuza göre büyük olduğunu düşünüyorsanız, omuzları kabarık elbiselerle dikkati bu bölgeye çekebilirsiniz. Böylece göğüsleriniz daha küçük görünür.

Birazcık göbeğiniz mi var?
Saten ve ipek elbiseler vücudunuzdaki bütün çıkıntıları göstereceği için kesinlikle seçenekleriniz dahilinde değil. Daha çok tafta gibi kusur kapatan elbiseleri ve ‘empire-line’ denilen balkon şeklindeki dekolteleri tercih edin. İsterseniz elbisenizin altına şekillendirici bir korse de giyebilirsiniz.

Hiç kalçanız yok mu?
Vücudunuzun bir kız çocuğununkine benzediğini düşünüyorsunuz ve bu da sizi çok mutsuz ediyor. Üzülmeyin, bunun da çaresi var. Düz kesim bir elbise alıp, belinize kalın bir kemer takabilirsiniz, ya da göğüs altından itibaren bollaşan elbiseleri deneyin.

Kalçalarınız çok mu geniş? O zaman Jessica Alba’nın ve Angelina Jolie’nin hamileyken giydikleri gibi elbiseler tercihiniz olmalı. Dikkati göğüslerinize ya da bacaklarınıza çekebilirsiniz. Belden ya da göğüs altından itibaren bollaşan elbiseler tam size göre. (e-kolay)