KESK'ten ''iddianame'' tepkisi

KESK Genel Başkanı Lami Özgen, KESK ve bağlı sendika yöneticilerinin 8 ay boyunca tutuklu olmasını, ''kamuoyu önündeki eylemlere katıldıkları halde yasa dışı iş ve eylemler gerçekleştiren kişiler gibi yansıtılmasını adalet ve hakkaniyetle bağdaştıramadıklarını'' ifade etti.

14 Şubat 2013 Perşembe, 15:22
Abone Ol google-news

KESK Genel Başkanı Lami Özgen, Mülkiyeliler Birliği'nde düzenlediği basın toplantısında, KESK ve bağlı sendikaların yöneticileri hakkında, ''PKK/KCK terör örgütüne üye oldukları'' gerekçesiyle hazırlanan ve Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamenin kabulünün geciktirildiğini ileri sürdü.

Arkadaşlarının 8 ay haksız yere tutuklu kaldığını öne süren Özgen, iddianamenin hukuk ilkeleriyle bağdaşmadığını savundu.

İddia makamının, şüphelilerin yargılanmalarının tutuklu yapılmasını talep ettiğini hatırlatan Özgen, ''Hiç kuşku yok ki arkadaşlarımızın sendikal bakış açılarına kimse katılmak ve desteklemek zorunda değildir. Ancak düşünceleri nedeniyle sendikacı arkadaşlarımızın 8 ay boyunca tutuklu bırakılması, aleni biçimde gerçekleştirilen eylemlerimize katıldıkları halde yasa dışı iş ve eylemler gerçekleştiren kişiler gibi yansıtılmasını adalet ve hakkaniyetle bağdaştırmıyoruz'' dedi.